Użytkowanie 70% miasto 30% trasa (35km dziennie) do 60.000zł, automat

19 Lis 2023, 20:20

Zakładałem wcześniej temat, że szukam auta. Potrzebuję w najbliższym czasie zmienić auto.
szukam auta na dojazdy do pracy (35km dziennie), raczej użytkowanie 70% miasto 30% trasa. Potrzebuję auta z silnikiem nadającym się do lpg (jeśli będę zmuszony odpuścić taką opcję to coś ze spalaniem do 11l w mieście) oraz ze skrzynią automatyczną (która w razie 'W' nie będzie droga w naprawie). Mam obecnie Mondeo MK4 2.0 145.


Potrzebuję auta w wersji z automatyczną skrzynią biegów.
Ze względu na sytuację z moim kolanem w celu tego, żeby jednak auto było w zestawieniu ze skrzynią automatyczną mogę zrezygnować z niektórych moich wymagań co do samego auta.

Z tego co znalazłem samemu:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/c ... FYU5V.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FZumu.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/c ... FZO4j.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... FZP7V.html

Najważniejsze jest dla mnie to abym zmieścił się w aucie i był automat.
Czasami pokonuję bardzo krótkie odcinki więc raczej nie chcę pchać się w auto z silnikiem diesela. Budżet to 60000 ale jeśli moje wymagania spełni auto w kwocie do 40000 to nie widzę przeszkód.
Robiłem przymiarkę do Renault Laguna i jest dla mnie tam za ciasno w środku, miejsca nad głową też mam mało. Megane również odpada.
Do pozycji podlinkowanych nie miałem okazji się przymierzyć, potrzebuję pomoc w tym w jakim kierunku iść i jakie modele mogę brać pod uwagę.
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

21 Lis 2023, 15:41

Jest ktoś w stanie pomóc i naprowadzić też trochę czy takich aut powinienem w ogóle szukać?
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

21 Lis 2023, 16:52

Samochód elektryczny sobie od razu odpuść jak chcesz spać spokojnie :wink:

Ile masz wzrostu skoro w
natanielowski napisał(a):Robiłem przymiarkę do Renault Laguna i jest dla mnie tam za ciasno w środku, miejsca nad głową też mam mało
fotel czasem nie był ustawiony na maksa do góry?

Chrysler 200 fajne auto z silnikiem 3.6 pentastar robi robotę a automat masz tam jak dobrze pamiętam 9cio biegowy. Ogólnie można założyć gaz i tu zarówno silnik jak i automat nie powinny sprawiać problemów poza obsługą i wymianą oleju ale musisz mieć na uwadze to że ten model będzie po sprowadzeniu ze stanów czyli po jakiejś szkodzie mniejszej lub większej.

Dalej masz Forda Fusion i też będzie ze stanów :wink: no i ta skrzynia automatyczne pewnie PowerShift... Ja osobiście odradzam.

Potrzebujesz auto głównie do jazdy po mieście i jak chcesz spokój to poszukaj sobie np. Priusa, Corollę lub nawet Aurisa wszystkie z takim samym napędem 1.8 w hybrydzie i będziesz miał spokój. Jedyny problem to taki że będzie Ci pewnie ciasno ale przymierzyć się warto.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

21 Lis 2023, 17:06

jak ciasno to mozna wziąść większego avensisa
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

21 Lis 2023, 19:17

Mam 194cm wzrostu. Fotel był obniżony na maxa i niestety za bardzo musiałem go odsunąć do tyłu, żeby mieć miejsca nad głową (trochę wręcz leżałem).
Jest czego się bać przy tym Chryslerze?
Mam obecnie Mondeo mk4 z 2.0 145km.
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lis 2023, 16:39

Robiłem przymiarkę, Auris, Corolla odpada.
Fusion oraz 200s również odpada, z tego co widzę, to niektóre egzemplarze 200s wiszą od roku czasu i nie chcą zejść więc obstawiam, że musi być na to konkretny kupiec.
Ma ktoś jeszcze jakąś propozycję?
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lis 2023, 17:21

na a avensis? patrzyłeś , to już duże auto jest
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

22 Lis 2023, 18:18

Niestety udało mi się tylko tamte Toyoty najbliżej mnie przymierzyć.
Toyota Avensis 1.8 147 KM w automacie jak najbardziej?

A znajdzie się jeszcze jakiś kompromis pomiędzy czymś mocniejszym czy to już idziemy w koszta?
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lis 2023, 18:39

natanielowski napisał(a):niektóre egzemplarze 200s wiszą od roku czasu i nie chcą zejść więc obstawiam, że musi być na to konkretny kupiec.


samochód ze stanów (czyt każdy był rozbity) który nie był oferowany w europie z uj wie jaką 9 biegową skrzynią, czego chcieć więcej? Jeszcze żeby to było coś ciekawego ale nie, zwykły sedan do którego części blacharskie w razie potrzeby będziesz pocztą lotniczą sprowadzał :mrgreen:

natanielowski napisał(a):Ma ktoś jeszcze jakąś propozycję?


Kup sobie fiata freemonta z pentastarem, miejsca ci nie zabraknie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Lis 2023, 18:58

Ale z 20l/100 w mieście nie zejdę :evil:
Opcje jakie jeszcze znalazłem to:
Lexus GS III (hybryda), Mercedes W211/W212
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lis 2023, 19:07

natanielowski napisał(a):Ale z 20l/100 w mieście nie zejdę :evil:


Przecież ci chłop od chryslera napisał, że 11 w mieście a to ten sam silnik
Zresztą gaz możesz założyć
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Lis 2023, 19:48

natanielowski napisał(a):Lexus GS III (hybryda)


Jak lubisz "wynalazki" to bierz GSa jest sporo opcji 430/450h/460.
Do 430ki założysz lpg, hybryda będzie FL a 460 biały kruk i pewnie nie do kupienia :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Lis 2023, 21:18

franccc napisał(a):
natanielowski napisał(a):Ale z 20l/100 w mieście nie zejdę :evil:


Przecież ci chłop od chryslera napisał, że 11 w mieście a to ten sam silnik
Zresztą gaz możesz założyć


Sugerowałem się autocentrum, pokazuje w okolicach 15 pb.
szybki napisał(a):
natanielowski napisał(a):Lexus GS III (hybryda)


Jak lubisz "wynalazki" to bierz GSa jest sporo opcji 430/450h/460.
Do 430ki założysz lpg, hybryda będzie FL a 460 biały kruk i pewnie nie do kupienia :D


Dlaczego wynalazki?
Przeglądając otomoto ciężko mi się trochę odnaleźć. Poza Avensisem nie mam trochę poglądu w co mógłbym pójść nie pchając się w koszta.
A przeglądając jeszcze rynek natrafiłem właśnie na GSa,
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lis 2023, 21:34

natanielowski napisał(a):Poza Avensisem nie mam trochę poglądu w co mógłbym pójść nie pchając się w koszta.


Jak ci w mondeo mało miejsca to w avensisie tym bardziej. Jest jeszcze mazda 6 z rzeczy bezpiecznych mechanicznie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lis 2023, 06:32

Do Mondeo się mieszczę bezproblemowo. Myślę, że większość sedanów/liftbackow zda test.
Szukam auta trochę zwawszego niż moje Mondeo lub proponowany Avensis.
natanielowski
Nowicjusz
 
Posty: 17