Używane auto do 70 tys. (SUV, ew. kombi)

14 Lut 2019, 19:22

Cześć. Szukam SUV-a (ew. kombi) do 70 tys. Parę słów o oczekiwaniach i zastosowaniu:
- benzyna
- preferowana manualna skrzynia biegów (ale jeśli trafi się coś fajnego z automatem, to też nie pogardzę)
- pojemny bagażnik
- kamera cofania (lub możliwość późniejszego bezproblemowego montażu takiej kamery)
- możliwość w miarę sprawnego wyprzedzania (nie pędzę jakoś szczególnie, max 140 km/h, ale chciałbym mieć możliwość sprawnego wyprzedzania)
- jazda po mieście (70%) i w trasie (30%) - rocznie ok. 15-20 tys. km

Bardzo chciałbym również czujnik martwego pola ale i tutaj zakładam, że ew. można spróbować domontować to później - jest stosunkowo niewiele aut tego typu w tej cenie z takim czujnikiem.

Co znalazłem do tej pory (szukałem bezwypadkowych, serwisowanych w ASO i autoryzowanych salonów/dealerów):
- Toyota RAV4 (2013) - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Hyundai Ix35 (2015) - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- Mazda CX-5 (2015) - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

W dwóch pierwszych fabrycznie jest kamera cofania, w ostatnim jej nie ma. Wszystkie trzy mają podobne silniki (pod względem mocy).
W kwestii samego prowadzenia sprawdzę te auta na jazdach próbnych, natomiast może będziecie w stanie jakieś za lub przeciw w tych autach?
A może jeszcze coś innego godnego uwagi w tej cenie?

Oczywiście jest znacznie więcej możliwości jeśli brać pod uwagę również oferty od prywatnych osób, ale tutaj mam obawy o większe ryzyko. A niestety moja wiedza na temat aut jest mocno ograniczona - nie znam również żadnej osoby, która byłaby w stanie zweryfikować auto.
Planuję po prostu kogoś wynająć w celu obejrzenia i oceny auta oraz ew. sprawdzić na stacji diagnostycznej/w autoryzowanym salonie (jeśli by z takowego nie pochodziło) - pytanie tylko czy znajdę kogoś godnego zaufania z wystarczającą wiedzą, aby rzetelnie ocenić auto ;)
pawellogrd
Nowicjusz
 
Posty: 7

14 Lut 2019, 23:45

Znalazłem jeszcze taką Mazdę: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - w sumie wydaje się wyglądać lepiej od wcześniej przedstawionych ofert.
Co o tym sądzicie, czy jest coś podejrzanego w tym ogłoszeniu?
pawellogrd
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Lut 2019, 16:52

Brałeś pod uwagę forda Kuga?
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Lut 2019, 20:09

Patrzyłeś ogłoszenia Subaru Forester, albo Outback?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

16 Lut 2019, 21:02

Dzięki bardzo za podpowiedzi. Ford Kuga wygląda ogólnie całkiem dobrze jednak odrzuca mnie od niego silnik (mam obawy przed doładowanymi silnikami w autach używanych, a tam jednak jest Ecoboost).

Subaru Forester żonie się nie podoba, więc niestety odpada w przedbiegach ;)
Natomiat Subaru Outback wygląda całkiem fajnie, choć mam wrażenie, że jest dość niewiele modeli tego auta w sprzedaży.

A jak wypada Waszym zdaniem Kia Sorento II w porównaniu z tym autami? Patrzyłem na wersję silnikiem benzynowym 2.4. Czy są jakieś istotne wady tego auta w porównaniu do wymienionych trzech przeze mnie + Subaru Outbacka? Czytając opinie po forach i wrażenia po paru latach użytkowania tych aut widzę, że każde z nich ma swoje problemy, ale generalnie Kia wydaje się wypadać nieźle pod względem trwałości i prowadzenia (to drugie ocenię jeszcze na jeździe próbnej), a także nienajgorzej pod względem trwałości.
pawellogrd
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Lut 2019, 22:06

Jak już bierzesz pod uwagę Outbacka, to się nim przejedź. Zjedź też na drogę szutrową i zobacz jak auto trzyma się drogi. Zahamuj ostro na asfalcie to zobaczysz co daje silnik jaki w nim jest.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...

16 Lut 2019, 22:37

Zrobię tak, gdy tylko znajdę coś ciekawego :)
Na razie mam na oku jeszcze tą Kię. Chyba przejadę się jednym i drugim, i wtedy też zobaczę.
pawellogrd
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Lut 2019, 18:19

pawellogrd napisał(a):A jak wypada Waszym zdaniem Kia Sorento II w porównaniu z tym autami?
szczerze mówiąc trochę ja traktor :mrgreen: Sorento to trochę inny typ auta w którym widać, że chcieli też powalczyć w USA
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14095
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Lut 2019, 16:14

Jeszcze tak dla pewności dopytam się, jak zapatrujesz się na nowe auto?
Możesz mieć poniżej 70 tys. np Dacię Duster, w wersji 4x4 z bardzo dobrym wyposażeniem i 1.6, który bezproblemowo śmiga na LPG:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z dieslem, 4x4 i słabszym wyposażeniem:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeśli zrezygnujesz z 4x4, to masz taniej silnik 1.3 turbo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Lut 2019, 15:23

Dzięki za opinię. Z Sorento dałem sobie spokój.

Natomiast faktycznie zacząłem zastanawiać się teraz nad czymś nowym, zwiększając też limit cenowy do 85 tys.
Dacia Duster w tej cenie jest spokojnie osiągalna, nie pomyślałem nad nią wcześniej. Widzę, że opinie na jej temat są mieszane ale na pewno jest to warte zastanowienia. Rozejrzę się jeszcze dokładniej po ofertach tego auta. 115 KM - tutaj silnik wydaje mi się jednak nieco za słaby. Mało jakoś widzę opinii na temat silnika 130 KM, ale poprawa być jednak odczuwalna. Ostatecznie i tak ocenię to na jeździe próbnej.

Dzięki za rekomendację :) Szukam w międzyczasie jeszcze czegoś innego w tej cenie.
pawellogrd
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Lut 2019, 21:48

W sumie przejrzałem jeszcze oferty i Duster wydaje się bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym. Muszę się jeszcze nim przejechać ale patrząc po recenzjach, opiniach i danych technicznych wydaje się być całkiem ok - za ok. 75k można kupić topową wersję z silnikiem 1.3 TCe 150 KM.
Przeglądam jeszcze inne oferty, ale na razie ta wydaje się całkiem spoko. Szkoda, że nie mają w ofercie 4x4 dla tych silników TCe - widziałem tylko przecieki prasowe, że mają zaoferować w połowie roku ale nie wiadomo za ile i czy faktycznie zaoferują - nie znalazłem jakiejś pewnej informacji.
pawellogrd
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Lut 2019, 23:04

Może nie powinienem pisać czegoś co tylko słyszałem, dlatego od razu informuje ż o tym na jakiej podstawie to piszę. Zawodowo spotykam się z wieloma osobami i słyszałem już o 3 czy 4 wypadkach Dustera wśród znajomych ludzi z którymi współpracuję. Niestety w żadnym z tych wypadków nie przeżyły osoby jadące Dusterem, Może to przypadek, ale jak dla mnie daje to trochę do myślenia.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

25 Lut 2019, 18:09

fiko7 napisał(a):Zawodowo spotykam się z wieloma osobami i słyszałem już o 3 czy 4 wypadkach Dustera wśród znajomych ludzi z którymi współpracuję. Niestety w żadnym z tych wypadków nie przeżyły osoby jadące Dusterem, Może to przypadek, ale jak dla mnie daje to trochę do myślenia.


Zapewne piszesz o pierwszej generacji Dustera, a ja o drugiej która jest teraz w salonach.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

26 Lut 2019, 21:52

Być może, nigdy się nie interesowałem autami tej marki, a nie zauważyłem za dużej różnicy w wyglądzie. Myślałem że tylko FL zrobili.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok