Używane tarcze hamulcowe do samochodu

08 Lip 2017, 15:51

Zastanawiam się nad kupnem używanych tarcz do samochodu, grubość nowych to 22mm, dopuszczalne 19mm, te używane mają 21mm i są proste (gwarancja). Cena w porównaniu do najtańszych zamienników - 3 razy taniej, warto?
TrueFaith
Nowicjusz
 
Posty: 13

08 Lip 2017, 16:06

Nie warto. Co z tego że gwarancja rozruchowa? A jak okaże się że są krzywe to Ci powiedzą że w kałuże wjechales i u Ciebie się wygieły, i co do sądu pójdziesz??? O kant .... Mozna pobić te ich gwarancję rozruchowe. Jakiej firmy te tarcze w ogóle???
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2017, 02:43

A toczenie tych tarcz co mam? mają jeszcze grubość tylko nie zmieniałem klocków i chyba szorowało metalem wiec porobiły się takie porysowania troszkę głębokie
TrueFaith
Nowicjusz
 
Posty: 13

09 Lip 2017, 10:25

To już lepsze rozwiązanie przynajmniej będziesz wiedział że masz proste
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Lip 2017, 14:51

TrueFaith napisał(a):nie zmieniałem klocków i chyba szorowało metalem wiec porobiły się takie porysowania troszkę głębokie

Hamulce to podstawa, a klocki i tarcze to jedne z tańszych elementów auta. Jeśli nie stać Cię na jego utrzymanie na bezpiecznym poziomie, to chyba lepiej korzystać z komunikacji zbiorowej. :/
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

10 Lip 2017, 10:35

TrueFaith napisał(a):Cena w porównaniu do najtańszych zamienników - 3 razy taniej, warto?
Nie warto. Używane tracze mogą mieć np. mikro pęknięcia których nie sprawdzisz gołym okiem, a to z kolei może spowodować jej rozerwanie przy większych prędkościach. Nie wiesz też jakiej firmy są te tarcze. Nie napisałeś też jaki to jest samochód.

TrueFaith napisał(a):A toczenie tych tarcz co mam? mają jeszcze grubość tylko nie zmieniałem klocków i chyba szorowało metalem wiec porobiły się takie porysowania troszkę głębokie
Jeżeli te zagłębienia są w miejscu styku okładziny klocka z tarczą to po przetoczeniu prawdopodobnie grubość tych tarcz nie zmieści się w normie którą przewidział producent.

Jeżeli już ingerujesz w układ hamulcowy który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo to nie zakładaj używanych części.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...

10 Lip 2017, 20:22

Tak jak koledzy - NIGDY nie zakłada się używanych części do układu hamulcowego. Podstawowa zasada.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Lip 2017, 02:51

Chyba kupie tani zamiennik, zawsze lepiej niz jakis pokrzywiony zlom skoro tak mówicie. Teraz z tylu hamulce strasznie mi szurają, klocki się calkowicie zuzyly i metal tarl o metal. Czy to mozliwe ze szura podczas normalnej jazdy bez uzycia hamulca? Czy to są np. zablokowane tloczki?
TrueFaith
Nowicjusz
 
Posty: 13

15 Lip 2017, 19:31

TrueFaith napisał(a):Chyba kupie tani zamiennik, zawsze lepiej niz jakis pokrzywiony zlom skoro tak mówicie.

Oby to był dobry zamiennik....
TrueFaith napisał(a):Teraz z tylu hamulce strasznie mi szurają, klocki się calkowicie zuzyly i metal tarl o metal. Czy to mozliwe ze szura podczas normalnej jazdy bez uzycia hamulca?

Oczywiście - klocki są na tyle cienkie, że są p[oprostu luźne i opierają się o tarczę podczas jazdy i stąd szuranie. Mało tego - jest to skrajnie niebezpieczne - podczas jazdy klocek może ci wpaść między tarczę a prowadnicę i zablokować koło. A co się stanie jak jedziesz nawet 50 km/h i niespodziewanie zablokuje ci się jedno koło, to pisać nie muszę. A jak dołożę mokrą nawierzchnię, to ciarki mi po plerach przechodzą....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lip 2017, 23:24

nie zaklada sie uzywanych ale najtanszy zamiennik moze byc w gorszym stanie po 3 miesiacach jak te uzywki teraz, pierdzielenie o miropeknieciach a ma rowy ktore widac gołym okiem obecnie i jeździ
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

26 Lip 2017, 12:43

fate napisał(a):nie zaklada sie uzywanych ale najtanszy zamiennik moze byc w gorszym stanie po 3 miesiacach jak te uzywki tera
Nie wiesz czy używka to nie taki właśnie zamiennik, poza tym używane tarcze mogły być gdzieś rzucone bo nie wiesz jak są przechowywane i jak się sprzedający z nimi obchodzi.

fate napisał(a):pierdzielenie o miropeknieciach a ma rowy ktore widac gołym okiem obecnie i jeździ
Możesz jeździć i na tarczy która będzie cienka jak tektura pytanie jak się na tym hamuje. Gorszy zamiennik nowy zawsze będzie lepszy w tym przypadku od używanej tarczy.

PS. Stosuj się do zasad pisowni przypomnienie jest nad oknem w którym wpisujesz odpowiedź "pamiętaj o polskich znakach, zdania zaczynaj wielką literą, dbaj o styl swojej wypowiedzi, nie popełniaj błędów, nie zaniżaj poziomu naszego forum"
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Lip 2017, 18:55

Może być.. oczywiście nie zalecam używanych hamulców i nigdy takich pomysłów nawet nie miałem ale tonący brzytwy się chwyta
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

19 Wrz 2017, 14:20

W sumie dobrze napisane.. Jaki jest sens oszczędzać na tak podstawowym elemencie jak tarcze hamulcowe? Wszystko m apotem swój przekład na bezpieczeństwo podczas jazdy, więc na Twoim miejscu zainwestowałbym w nowe tarcze, w sklepach online znajdziesz tańsze części znanych i markowych producentów.
MdmParts
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Opel Vectra
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004