Grzejące się hamulce z tyłu - Seat Leon II 2005r.

31 Sie 2017, 17:31

Witam, auto które posiadam to Seat Leon2 2005r
Mam mały problem z hamulcami. Ostatnio wymieniałem klocki i hamulce się grzeją a dokładniej felga lewa tylna... Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jadąc rano do pracy (30km) i sprawdzając felgę jest ok, normalnie ciepla jak powinna byc natomiast wracajac z pracy i sprawdzajac felgę pod domem jest "gorąca" trzymając ją przez dłuższą chwilę zaczyna mocno grzać w palce. Na tych klockach mam zrobione około 120km. Koła nie są w jakiś sposób zblokowane, siedząc w aucie i odpychajac sie lekko jedną nogą jestem w stanie przepchnac auto, a nawet potrzebuje hamulca zeby je zatrzymać. Czy jest to efekt docierania ? Częstszego hamowania w drodze powrotnej na tyle zeby rozgrzac az tak felgę ? Droga powrotna wygląda inaczej niz ta do pracy. Reszta kół tez jest rozgrzanych ale nie na tyle zeby stanowilo to problem. W weekend wybieram się w trasę ok. 450km. i troszkę się tego obawiam...

pozdrawiam i czekam na jakies informacje
cyslavv
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Seat Leon 2

31 Sie 2017, 20:09

Pod tym tematem jest praktycznie taki sam problem. Wystarczy poszukać. Przepraszam za złośliwość, ale paluszki bolą od stukania w kalwiaturę? A może warto skorzystać z naszej wyszukiwarki, zamiast zakładać nowy temat i tematy dublować jeden pod drugim?
Jak oczekujesz naszej pomocy, to proszę poczytać wspomniany temat i napisać, co zostało posprawdzane.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Wrz 2017, 12:54

Sam wymieniałeś?
Z tyłu masz tarczo bębny?
Jak wygląda tarcza, nie masz tam zbyt dużego rantu?
Czy wymieniając klocki smarowałeś tłoczki w zaciskach?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opony letnie, czyli ogumienie, którego potrzebujesz
    Mechanicy zalecają, aby w momencie gdy średnia dobowa temperatura powietrza osiąga więcej niż 7 stopni Celsjusza, zakładać w pojazdach opony letnie. Sprawdźmy, jakie cechy opon letnich sprawiają, że warto to robić i czemu ...
    Volvo 900 - samochód do driftu
    Volvo pożegnało się już z napędem na tył, ale kiedyś sprawy miały się zupełnie inaczej. A modele z serii 200, 700 i 900 wychowały wielu skandynawskich rajdowców i drifterów, którzy za ich kierownicą ćwiczyli ...