Używany do 60 tys.

04 Gru 2012, 13:30

Witam,
to mój pierwszy post, witam wszystkich :)
proszę o opinie jaki samochód wybrać zgodnie z tym co w temacie.
Jest to mój 7 samochód, jeżdżę od 20 lat, ostatnimi czasy po około 50 tys. km rocznie, głównie w trasie. Ostatnio jeździłem Oplem Insignią, który niestety skasowałem (dachowanie po złapaniu kapcia w trasie).
Samochód będzie mi służył rok, później sprzedaję. Fajnie by było gdyby było to autko łatwe w sprzedaży. Celuję w 2 litry, diesel, moc od 140km. Oplem jeździło mi się w porządku i mógłbym kupić znów taki sam, ale może doradzicie coś fajniejszego.
Te cztery marki podobają mi się najbardziej, wypadają też porównywalnie cenowo:
- Audi A4
- Mazda 6
- Honda Accord
- Skoda SuperB
Będę wdzięczny za pomoc :)
maciejka69
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 10 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Insignia

04 Gru 2012, 16:15

Na przykład: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

05 Gru 2012, 10:02

świetnie, ale byłbym wdzięczny za opinie osób, które mogą być choć trochę obiektywne. Nikt nie pomoże??
maciejka69
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 10 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Insignia

07 Gru 2012, 20:28

ja polecam Mondeo MK4 , auto wygodne, dynamiczne i rozsądne w kosztach napraw. Jeżeli chcesz je odsprzedać nie będziesz miał większego problemu , auto bardzo popularne,
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Gru 2012, 20:35

Superb jest ok. Mondeo mi osobiście średnio się podoba, co 2 auto na drodze do tego średnie.
Jeśli trafisz na dobry egzemplarz z silnikiem 2.0 TDI to odpowiednio eksplatowany raczej trochę posłuży.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Gru 2012, 20:39

fizzy12 napisał(a):Mondeo mi osobiście średnio się podoba,
ale zdaje się to nie ty kupujesz :) , a po drugie nie wiesz chyba zbyt wiele o Mondeo MK4
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

08 Gru 2012, 20:48

2 znajomych ma tego forda , szwagier fokusa. Wiem co nie co o fordzie. 2.0 TDCi tego jest najwięcej na polskim rynku, silnik sredni. Wykonanie forda też niestety nie na najlepszym poziomie, zresztą nie ma co porównywać mondeo do superba. Koledze po roku czasu padła elektronika, szwagrowi auto zaczeło rdzewieć, ja nie wiem czy to zbieg okoliczności ..
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Gru 2012, 21:01

fizzy12 napisał(a):2.0 TDCi tego jest najwięcej na polskim rynku, silnik sredni
ueu
średni ? 2,0TDCi 140km to jednostka od Citroena ,jeden z najlepszych silników , wykoczenie ,chyba piszesz o jakiś starych modelach , wykończenie też na dobrym poziomie. Superb z 2.0 w dislu już obrósł legendą ze swoją usterkowością ,pękającymi głowicami , zacierającymi się pompami oleju itd. Desing tego (z pominięciem może ostatniego modelu) to starszy passat skopiowany. Udaj się do salonu Forda i przejedź się tym autem , zmienisz zdanie. Ciekawe skąd sprowadzone kupiły te osoby tak felerne auta, bo nie sądzę że pojechali sami zagranicę ani też nie kupili z PL salonu od rzetelnego sprzedawcy .
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Gru 2012, 21:28

Problemy z TDI występowały w starszych wersjach tego silnika np passat b6. Nie chcę się kłócić. Skoda była porównywana do mercedesów, jest bardzo funkcjonalna i żadne auto klasy średniej jej nie dorównuje pod tym względem.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Gru 2012, 22:47

Jest też wąska, ma też krótkie siedziska z tyłu.
Z tym porównywaniem do Mercedesa to rzeczywiście widziałem i co z tego?
Widziałem też porównania Golfa z Mercedesem A czy BMW 1-er.
Hyundaia Santa Fe z BMW X3.
A nawet Chińskiego Brilance do MB E-klasy.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Gru 2012, 23:06

2 lata temu wybierałem samochód. Jeździłem wtedy testowo mondeo. Nie podobała mi się jakość wykonania. Deska jak z najgorszego plastiku, jakieś tekturowe wykończenia w bagażniku, coś klekotało w środku mimo, że samochód był nowiuteńki. Nie jestem przekonany. Wolałbym już mniejsze volvo v50
maciejka69
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 10 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Insignia

09 Gru 2012, 07:35

Volvo V50 też dobra opcja jak ci odpowiada , jest to w sumie Ford Focus,różni się tylko budą , ja też kiedyś siedziałem w Mondeo i miałem podobne odczucia, jednak nie wiem jak to jest ale obecne auta które mam okazję oglądać są zupełnie inne , plastiki mają dobrej jakości ,nic nie trzeszczy ,silniki jak wspomniałem mało upierdliwe i dynamiczne , jak dobrze poszukać to i wyposażenie wystarczająco zadowalające , te poniżej mają wiele bajerów w tym navi dotykową
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogs ... anium.html
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogs ... enony.html
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Gru 2012, 17:04

Czesław. Jesteś sprzedawcą i nie dziwi mnie to że tak chwalisz te mondeo. Jednego nie rozumiem. Auto 5 letnie za 14 tys euro? 70 kupisz dobrze wyposażony model z tamtego roku lub demonstracyjny. A co do twojej wypowiedzi jasiek. Porównywanie santa fe i bmw x3 ma sens. Santa fe to świetne auto, zobacz je w salonie , przejedz się. Takie pokazują coś ważnego, pewną alternatywe, bo po co przeplacać skoro taniej lub w tej samej cenie ma się więcej.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Gru 2012, 17:23

A Ty się przejechałeś E-klasą i Superbem i uważasz, że Skoda może być jakąkolwiek nawet budżetową alternatywą dla Mercedesa? pomijając już to, że Skoda jest z tyłu niewygodna to zawieszenie wcale nie jest ciche ani wybitnie komfortowe a silniki dość słabo wygłuszone, nawet stareńskie W210 jest bardziej komfortowe.
Można to wybaczyć bo Superb to auto z klasy średniej a nie wyższej średniej no i jest dwa razy tańsze ale traktować to jako konkurencje to gruba przesada.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Gru 2012, 17:41

Nie o to mi chodziło. Obawiałem się że tak napiszesz. Chodzi mi o to że superb nie na konkurentów w swojej klasie, przynajmniej pod względem funkcjonalności. I że mondeo nie dorównuje mu chyba niczym, bo ani lepiej się nie prowadzi, gorsze wykonanie, mniej miejsca na tylnej kanapie i w bagażniku. Superbowi faktycznie można zarzucić kontrowersyjny wygląd i silniki z którymi volkwagen podobno się uporał( awaryjnosc tsi)
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna