VAN RODZINNY

20 Lip 2012, 21:16

Witam, mam prośbę o pomoc przy wyborze nowego vana rodzinnego (6-7 osobowy). Cena zakupu ma dla mnie powiedzmy drugo-, czy trzeciorzędne znaczenie, ale koszty eksploatacji są już bardzo istotne (czyli przede wszystkim awaryjność, ceny część, dostęp do część nieoryginalnych, spalanie, ubezpieczenie itp.). Z racji, że auto rodzinne to oprócz codziennej jazdy po mieście będzie używane również kilka razy w roku na dalszych trasach, dlatego komfort jazdy, funkcjonalność (typu schowki, sposób rozkładania, składania siedzeń, pojemność bagażnika przy rozłożonych wszystkich siedzeniach, rozwiązanie przy wejściu/wyjściu do/z auta, też ma na pewno znaczenie. Sam osobiście zastanawiam się pomiędzy: Chevrolet Captivia benzyna/gaz, Opel Zafira Tourer beznyna/gaz, Ford Galaxy (pewnie diesel), VW Sharan (pewnie diesel), Grand Espace (pewnie diesel), ewentualnie Chevrolet Orlando (benzyna/gaz), choć ten ostatni mocno na siłę, jakby nie patrzeć nie ta klasa co wcześniej wymienione. Podobnych aut jest jednak na rynku dużo więcej, może ktoś poleci coś innego. Tak jak pisałem na początku, powiedzmy, że czy auto będzie kosztować 100, 120 czy 150tys nie ma znaczenia. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i opinie.
cocochanel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 05 1982

22 Lip 2012, 22:16

Sytuacja trochę się zmieniła, budżet na auto= 50 tys :) Dlatego pewnie uderzę w minivany. Myślę o Corolli verso lub Maździe 5. Użytkuje ktoś? Jakie odczucia? Jakie silniki polecacie? A może ktoś poleciłby coś innego w tym segmencie i w tej cenie?
cocochanel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 05 1982

22 Lip 2012, 23:27

Chyba nie masz na myśli - tak jak na początku - nowego samochodu? Bo za 50 tys. to na pewno nie kupisz ani Corolli, ani Mazdy, ani żadnego innego sensownego minivana.
Goły
Nowicjusz
 
Posty: 23

23 Lip 2012, 00:43

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przy tym budżecie mogę pozwolić sobie tylko na używki. Z tym, że mogę teraz albo poszukać jakiegoś 2-3 letniego minivana (corolla verso, mazda 5, s-max itp.), albo trochę starszego i z pewnie 2 x większym przebiegiem większego vana (sharan, galaxy, grand voyager, grand caravan itp). Dlatego tym bardziej interesują mnie opinie użytkowników tychże aut, czy też jakiekolwiek porady.
cocochanel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 05 1982

23 Lip 2012, 13:29

Zależy czego potrzebujesz... jeżeli koniecznie musisz mieć dużego, obszernego vana to np. taka Corolla Verso raczej Cię nie zadowoli. Natomiast jeżeli nie masz aż takich potrzeb to zdecydowanie celowałbym w coś "mniejszego", za to młodszego i z mniejszym przebiegiem.
Goły
Nowicjusz
 
Posty: 23

24 Lip 2012, 14:53

[link do autocentrum.pl wygasł]
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...