VAT w Polsce, VAT w Belgii, VAT w Niemczech?

VAT w Polsce, VAT w Belgii, VAT w Niemczech?

28 Lut 2011, 15:22

Witam wszystkich,

Planuje kupic auto w Belgii na firme. Faktura bedzie bez VAT-u, zatem VAT bedzie zaplacony w Polsce.
Czy orientujecie sie jaki jest obieg VAT-u w takim przyadadku? Sprzedawca pyta mnie czy ten VAT wroci do Belgii, ale ja nie jestem pewien (firma ojca).
Jezeli auto kupione w Belgii bez VATu, na firme to czy ten VAT zaplacony w Belgii bedzie wracal jakos z powrotem do kraju w ktorym zostal zakupiony?

Sprzedawca w Belgii prosi o number EORI (Economic Operator Registration and Identification) w celach weryfikacji numeru VAT.
Prosze o wyjasnienie czy potrzebuje byc zarejestrowany w EORI w celu zakupienia auta wewnatrz UE? Jesli nie, jakie informacje powinny znalezc sie na fakturze?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
gregbenelux
Nowicjusz

Miejscowość: Poznan

Re: VAT w Polsce, VAT w Belgii, VAT w Niemczech?

28 Lut 2011, 21:59

Witam,
jeżeli tam kupujesz bez VAT to wpłacasz go w Polsce i raczej nie wraca on do Belgii.

Na pewno nie potrzebujesz nr EORI wystarczy NIP unijny.

Jeżeli kupujesz w Belgii bez VAT to jaki VAT ma wracać z powrotem?

Informacje na fakturze:
- data i miejsce transakcji,
- dane sprzedawcy z nr NIP
- nr faktury
- dane kupującego z nr NIP
- dane towaru (marka, model, rok produkcji, nr rejestracyjny, nr VIN
- cena i waluta
- sposób zapłaty - np. zapłacono gotówką

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Nubira 2,0 / Mondeo mk2 2,0 / Galant VI 2,0 / Primera P11 2,0 [D] Nubira 2,0 / Mondeo mk2 2,0 / Galant VI 2,0 / Primera P11 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 130KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Nubira 2,0 - 133KM - Ford Mondeo ...
    Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej... Zdejmij nogę z gazu i zobacz więcej...
    Nadmierna prędkość grozi nie tylko otrzymaniem mandatu. Warto wiedzieć, że zbyt szybka jazda daje kierowcy mniej czasu na reakcję, a także ogranicza jego pole widzenia. Statystycznie z powodu nadmiernej prędkości każdego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light