Vectra A - głośno drżący drążek zmiany biegów

28 Mar 2010, 12:43

Witam!
Mam taki problem, kiedy jadę samochodem, tak od 2 do 3tys obrotów, to strasznie mi drży drążek zmiany biegów;/ Jest to bardzo denerwujące, gdyż wydaje taki drażniący pogłos. Czego to może być wina?
michal2409
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Mniów (k. Kielc)
  • 28 Mar 2010, 17:24

    witam u mnie mam to samo mam astrę 1,6 16v drążek drży na każdym biegu powyżej 2 tys obrotów dodatkowo pojawia się dziwny metaliczny odgłos dochodzący ze skrzyni biegów oraz pedał sprzęgła stoi gdzieś 5-6 cm wyżej niż pozostałe pedały gazu i hamulca tez rozkładam ręce poprzedni mechanik powiedział że to drążek zmiany biegów w co nie wierzę bo mam jeszcze kadeta 10 lat starszego w którym drążek zmiany biegów jest zupełnie luźny a nie drży nie ważne jaki obroty generuje silnik tak że podejrzewam padnięta skrzynię lub sprzęgło mam na myśli tarcze docisk oraz łożysko może to jeszcze poduszki pod silnikiem i skrzynią ja sie szykuje na duży wydatek tak podejrzewam też czekam na pomysły od kolegów pozdrawiam i tez czekam na pomoc

    [ Dodano: Nie Mar 28, 2010 17:26 ]
    dodatkowo pedał sprzęgła drży tak dodaję aby opisać wszystkie bolące mnie objawy

    [ Dodano: Nie Mar 28, 2010 17:33 ]
    dodatkowo wspomnę jeszcze że podczas dodawania gazu drążek się obniża tak jak by go coś delikatnie dociągało w dół a po poszczeniu gazu jakby się unosił delikatnie w górę
    opel jest jak magik zawsze czyś zaczaruje
    damski88
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: norwegia

    28 Mar 2010, 18:22

    Obydwóch zacznijcie od wymiany poduszek skrzyni biegów jesli to nie pomoze to poduszki silnika też do wymiany.
    damski88 napisał(a):pedał sprzęgła stoi gdzieś 5-6 cm wyżej niż pozostałe pedały

    Naciagnij linke od sprzęgła - nie ma z tym problemu.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    28 Mar 2010, 19:40

    jak samemu sprawdzić czy poduszki pod skrzynią są padnięte
    opel jest jak magik zawsze czyś zaczaruje
    damski88
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: norwegia

    28 Mar 2010, 19:49

    damski88 napisał(a):jak samemu sprawdzić czy poduszki pod skrzynią są padnięte

    Wystarczy kanał i jakaś montówka zebyś mógł podwazyć mocowanie łapy z poduszką
    Najlepiej w dwóch-jeden w kanale a drugi za kierownicą.Zaciągnąć hamulec ręczny
    i próbować ruszać ...Bardzo ładnie widać jak skrzynia lub silnik podnosi się na
    uszkodzonej poduszce... :smile: :smile:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6173
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    29 Mar 2010, 19:42

    Właśnie tak myślałem, że to poduszki. u mnie na szczęście ze sprzęgłem jest wszystko ok, tylko ten drążek dzwoni i denerwuje mnie to, a jak z kimś jadę to trochę wstyd.
    michal2409
    Początkujący
     
    Posty: 55
    Miejscowość: Mniów (k. Kielc)

    29 Mar 2010, 21:25

    Sprawdź też sam mechanizm drążka od zmiany biegów - moze mieć luz bo są tam plastikowe elementy.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002