Vectra A - jak napiac pasek rozrzadu

[vectra A] - jak napiac pasek rozrzadu

17 Lis 2007, 19:48

Czy w vectrze a, 1.6 da sie jakos napiac pas rozrzadu - bo troche zauwazylem ze mam poluzowany i przy roznych obrotach czasem bije o obudowe - zastanawiam sie czy da sie jakos go napiac czy tez nalezy wymienic na nowy...?
LuckyLuck
Nowicjusz

• Re: vectra A - jak napiac pasek rozrzadu

17 Lis 2007, 21:18

Napina się obracając pompę wodną.Jeżeli pompa jest jeszcze oryginalna to najlepiej ją wymienić bo skorodowaną pompę ciężko obrocić a potem potrafi cieknąć.Koszt nowej pompy ok.80 zł.
    andrzej_124
    Stały forumowicz

Re: [vectra A] - jak napiac pasek rozrzadu

29 Lis 2007, 15:14

Ja miałem taką przygodę, że facet w sklepie sprzedał mi pompę i podczas wymiany okazało się, że to pompa od diesla i ma inną liczbę zębów (mimo, że zaznaczałem do jakiego silnika). No i będziesz jeszcze potrzebował o-ring
    na tą pompę.
    novy1982
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowca vs. rowerzysta - jak bezpiecznie dzielić drogę? Kierowca vs. rowerzysta - jak bezpiecznie dzielić drogę?
    W ostatnich latach coraz więcej osób przesiada się na rower i niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu wykazują się znajomością przepisów – dotyczy to zarówno rowerzystów, jak i kierowców. ...
    Jak wjeżdżać na ośnieżone lub oblodzone wzniesienia? Jak wjeżdżać na ośnieżone lub oblodzone wzniesienia?
    Lód na wzniesieniu jest wyzwaniem i stresem dla wielu kierowców. Potencjalne zagrożenie stanowią w takiej sytuacji nie tylko warunki atmosferyczne, ale także brak umiejętności i wiedzy osoby prowadzącej auto. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Gran Turismo Polonia 2009 Poznań
      Ferrari, zabytkowe auto
      Taksówka Przyszłości Nissan NV200 - Nowy York, 2
      Tuning Show