Vectra A - jak napiac pasek rozrzadu

[vectra A] - jak napiac pasek rozrzadu

17 Lis 2007, 19:48

Czy w vectrze a, 1.6 da sie jakos napiac pas rozrzadu - bo troche zauwazylem ze mam poluzowany i przy roznych obrotach czasem bije o obudowe - zastanawiam sie czy da sie jakos go napiac czy tez nalezy wymienic na nowy...?
LuckyLuck
Nowicjusz

• Re: vectra A - jak napiac pasek rozrzadu

17 Lis 2007, 21:18

Napina się obracając pompę wodną.Jeżeli pompa jest jeszcze oryginalna to najlepiej ją wymienić bo skorodowaną pompę ciężko obrocić a potem potrafi cieknąć.Koszt nowej pompy ok.80 zł.
    andrzej_124
    Stały forumowicz

Re: [vectra A] - jak napiac pasek rozrzadu

29 Lis 2007, 15:14

Ja miałem taką przygodę, że facet w sklepie sprzedał mi pompę i podczas wymiany okazało się, że to pompa od diesla i ma inną liczbę zębów (mimo, że zaznaczałem do jakiego silnika). No i będziesz jeszcze potrzebował o-ring
    na tą pompę.
    novy1982
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cofanie liczników w samochodach z karą pozbawienia wolności Cofanie liczników w samochodach z karą pozbawienia wolności
    Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym w którym za każde przekręcenie licznika będzie groziło od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia. Za takie oszustwo odpowiadają zarówno kierowca, właściciel ...
    Lexus IS 200 - Montaż tabletu w miejsce fabrycznej nawigacji Lexus IS 200 - Montaż tabletu w miejsce fabrycznej nawigacji
    Postanowiłem przybliżyć temat montażu nawigacji i stacji multimedialnej, czyli tabletu w dyskretnym i fabrycznym opakowaniu, dzięki czemu nie trzeba przyczepiać nic do czołowej szyby, pozbyć się wiszących kabli oraz chować ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen, nawigacja
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Quady
      Indian Roadmaster