Vectra C 1,9 CDTI vs Peugeot 407 2.0 PB

19 Wrz 2013, 22:17

Witam. Po dluszej analizie postanowilem wybrac swoj nowy pojazd do max 22000zl pomiedzy Vectra C 1,9 CDTI a Peugeot 407 2.0 PB. W gre juz wchodza tylko te 2 typy. Czemu one? Bo:
1. Vectra C - solidny, tani w eksploatacji, diesel chwalony nie sprawiajacy duzych problemow. Ladna sylwetna. Rocznik: 2005 najprawdopodobniej
2. Peugeot 407 - tu ze wzgledu na duuze cenowo koszty serwisowania diesli wybralem 2.0 pb, bardzo chwalone. Samochod baaardzo mi sie podoba i wnetrzem ( jak i zewnetrznie) w mojej opini bije na leb Vectre. Duzy + za wyglad. troche przeraza mnie elektronika ale uzytkownicy twierda, ze nie jest az tak zle a 2.0 sprawuje sie bardzo dobrze. Rocznik 2007 najprawdopodobniej

Pojazd bede sciagal osobisie z pomoca znajomego wygi z zagranicy. Lecz ciezko mi zdecydowac sie co. Peugeot pociaga mnie linia. Podoba mi sie. Kupilbym go bez dwoch zdan ale odzywa sie we mnie ( 40 letnim facecie) asekuranctwo. Ze to francuskie, a to niemieckie lepsze. Ze zle wydam pieniadze na francuza.Ze francuz bedzie awaryjny a Vectra solidniejsza :(
Jakie jest Wasze zdanie na temat tych 2 samochodow i co byscie mi poradzili . Prosze o nie doradzanie innych modeli a trzymanie sie tych 2
Dziekuje z gory ;)
DeValnor
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: golf

19 Wrz 2013, 23:14

Wyjątkowo dziwnie wyglądają te rozterki w obliczu typowej dla Opla usterki, przepalającego się procesora CIM, 407 ma stabilniejszą i lepiej dopracowaną elektronikę, co nie znaczy, że idealną.
Jak według Ciebie pochodzenie auta cokolwiek determinuje to współczuję ale jak się będziesz lepiej czuł to kup Niemca, po co się zamartwiać na zapas i jeździć samochodem do którego nie ma się zaufania nawet jeśli się dobrze sprawuje?
Tutaj dochodzi fakt, że Vectra gorzej trzyma cenę i można kupić lepszy egzemplarz, jest też znacznie przestronniejsza ale 407 ma dużo przyjemniejsze zawieszenie i jest lepiej wyciszona.
Poza tym wiadomo, unikać aut sprowadzonych i szukać od prywatnych właścicieli w Polsce którzy kupili je w salonach, zaoszczędzisz czas i w dłuższej perspektywie pieniądze.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cztery generacje Renault Clio - historia
    Cztery generacje Renault Clio sprzedały się w łącznej liczbie 13 milionów sztuk. Renault Clio to samochód bijący wszelkie rekordy: najlepiej sprzedający się francuski samochód wszech czasów, pierwszy ...
    Alfa Romeo Giulia
    Sedan Alfy Romeo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. A z najcieplejszym oczywiście jego sportowa wersja Quadrifoglio z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM, który opracowano razem z Ferrari. ...