Vectra C 3.2 czy Volvo S80 2.9 Biturbo

07 Lip 2011, 17:15

Vecta plusy:
- manual
- młodsza o 1-3 lata
- bardziej popularna
- Tańszy w zagazowaniu
- super ładny tył samochodu
- tańsze części
minusy:
- droższa o 4-8 tysiecy.
- trochę brzydki przód

Volvo plusy:
- tańszy
- silnik 2.9 biturbo 270KM mocniejszy o 60km od vectry
- trochę ładniejszy
- z reguły lepsze wyposażenie
- ładny tył i przód samochodu ale nie jest to mistrzostwo świata.
minusy:
- droższy w zagazowaniu
- automat
- droższe części

Ogólnie na razie skłaniam się ku volvo ze względu na cenę i silnik. Co o tym sądzicie?
oracle
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Vectra B 1.8

07 Lip 2011, 21:13

To ja ci dodam do plusow Volvo fakt, ze to autko segmen wyzej, jakosciowo jak chodzi o wykonanie tez bedzie lepiej.

Co do silnika/inst LPG, to wiesz, mozesz wybrac inny motor i bedziesz mial instalacje tansza.

I dlaczego w silniku o mocy 290KM automat traktujesz jako wade? W mocnym silniku, skrzynia manualna w cale sie jakos dobrze szczegolnie nie spisuje.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

07 Lip 2011, 21:48

Wiesz co jakoś nie lubę automatów, nauczony jestem ecodrivingu i potrafię czasami na prawdę nisko zejść ze spalaniem a za razem jak chcę to mogę się też pobawić.

Automat mi tego nie da.

Ewentualnie byłyby jeszcze jakieś inne opcje w tej cenie?
oracle
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Vectra B 1.8

08 Lip 2011, 05:42

Mity i legendy o wiecej palacym automacie o 1l, sa z czasow gdy 20 lat temu automat mial 4 biegi, a manual 5 biegow. Kazdy automat obecnie stosowany ma taki pol manualny tryb zwany tiptronic i itp, bo nie wiem jak sobie to Volvo nazywa, tylko ze jak np gwaltownie zahamujesz czy zamkniesz obrotomierz na danym biegu to skrzynia wykona sama redukcje biegu czy wrzuci wyzszy bieg.

Zreszta kurde, duzo aut klasy wyzszej, jest bez skrzyni manualnej sprzedawana i jakos ludzie tym jezdza i sa raczej zadowoleni, niz narzekaja na takie rozwiazanie.

Co do innych opcji, nie wiem jak wypada cenowo Toyota Camry, Francuzy takie jak 607 czy C6 tez sa uzywane w miare tanie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

08 Lip 2011, 16:15

Sprawdziłem wszystkie podane przez ciebie samochody ale niestety nie podobają mi się (Zwróć uwagę na przód volva i vectry.)
Jeśli chodzi o spalanie to zdziwiłbyś się jaka jest różnica przy różnych zachowaniach na drodzę.

Vectrą jeżdżąc normalnie spalam koło 10L gazu w cyklu mieszanym. Jak zaczynam jeździć "eco" to jestem w stanie zejśc do 8.5L.

Tipronic z tego co słyszałem to "męczy" skrzynie i raczej nie powinno się na tym jeździć, tylko wtedy kiedy jest to konieczne ale mogę się mylić.
Ostatnio edytowany przez oracle, 08 Lip 2011, 16:38, edytowano w sumie 1 raz
oracle
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Vectra B 1.8

08 Lip 2011, 16:25

Pytanie podstawowe to w jakiej cenie?
Bo padły tu propozycje np. C6 którego najtańsze egzemplarze zaczynają się od 80tys. zł tak jak i Vectry którą spokojnie można kupić za 30tys. zł.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lip 2011, 16:39

Volvo można i kupić za 18tyś a vectrę w super stanie do 30 tyś (mówię o przedliftowych bo w poliftowych nie ma już 3.2). Więc taki przedział cenowy.
oracle
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Vectra B 1.8

08 Lip 2011, 16:59

No ale co ma skrzynia automatyczna do spalania/trybu jazdy? Samochody o ktorych mowa, beda mialy skrzynie biegow sterowana przez komputer silnika, taki komputer silnika bierze pod uwage obroty silnika/predkosc oraz to jak gleboko masz pedal gazu wcisniety, nie wciskajac gazu gleboko ze tak powiem, bedzie ci samochod duzo szybciej wrzucal wyzszy bieg, niz np jak wcisniesz wiecej gazu celem dynamicznego przyspieszenia/ruszenia, a np wciskajac gaz w podloge, uruchamiasz kick down, zwykle nastapi redukcja biegu i ci skrzynia bedzie prawie ze do konca obrotomierza na danym biegu ciegnala jak bedziesz mial wcisniety gaz w podloge caly czas.

Roznica w spalaniu jakas tam jest na pewno, bo troche inaczej skrzynia biegi zmienia niz czlowiek, ale to nie bedzie nawet 0,5l na 100km(i dotyczy tylko trybu miejskiego) i uwierz mi ze jak sie przesiadziesz juz na automat, nie bedziesz chcial potem do manuala wrocic. :)

Mi sie osobiscie Saab'y podobaja, 9-5 jest w twoim zasiegu.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

08 Lip 2011, 20:02

Z saabem jest ta sama sytuacja co z innymi samochodami. Zobacz sobie jak wygląda przód volvo i vectry a jak wygląda reszty, której mi się nie podoba.
oracle
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Vectra B 1.8