VITO, VIVARO, TRANSPORTER

13 Lip 2019, 12:05

Dzień dobry,

Jako, że powiększyła mi się rodzina (mam już 3 synków), potrzebuję zmienić mojego Leonka na coś większego. Po wstępnych namysłach postanowiłem skupić się na 3 konkretnych modelach. Wszystkie są 5-6 osobowe, mają pojemną pakę (nie będę musiał skłądać wózka), 6 biegów, klimę, i hak.
Jeśli ktoś jest w stanie powiedzieć co może przeważyć przy wyborze któregoś z 3 poniższych modeli to byłbym wdzięczny.

Wszystkie są w odpowiadających mi kosztach.

OPEL VIVARO 2008 2,5 145KM
VW TRANSPORTER T5 2006 2,5 174KM
MERCEDES VITO 2004 2,2 110KM
PlayerMichal
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Lip 2019, 13:44

Niestety T5 nie grzeszy bezawaryjnością :( Bardzo słabe do parkowania, korozja zjada podwozie, spalanie ok 10 litrów, częsci w ASO kupuje bo są stosunkowo tanie. My w firmie chcemy już sprzedać swojego Multika więc jak Cię stać to pisz PW

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Vito napewno ma najlepszy silnik z tej 3 i tu o awaryjność bym się nie martwił, rdza łapie powierzchowie, lepiej się zachowuje na drodzę niż t5 czy Vivaro. Łatwy w parkowaniu bo ma super skręt.

Vivaro/Trafic/Primastar w sumie są ok ale przebieg max 200 bo tak oceniam ich trwałość bez usterek. Często zdarzają się uszkodzenia skrzyni biegów jak i uszkodzenia panewek (long life :no: ) , Nie przejmowałbym się korozją bo są dobrze zabezpieczone. Części w ASO są drogie do tych aut.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4