Vito - wymiana DPF'a

21 Kwi 2020, 10:52

Witam,

Pacjent to Vito 2.2 OM651 163KM bez AdBlue. Coraz częściej wyskakuje mi błąd związany z DPF'em (np. zawartość popiołów w filtrze stałym) i zastanawiam się jak to optymalnie rozwiązać. Sam filtr swoje już przeżył (prawie 300tys km) więc większość mechaników sugeruje, że wypalanie już nic nie da, trzeba coś z filtrem zrobić i tu zdania są podzielone. Jedni twierdzą że dać do czyszczenia/regeneracji (300-600) a inni, że to strata pieniędzy bo za niedługi czas problem znowu wróci i lepiej kupic zamiennik i po prostu wymienić. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ? Jeśli wymiana to poleci ktos jakieś sprawdzone źródło w sensownych pieniądzach ? Chodzi mi o zmiennik bo nie wierzę, że różnica w cenie do oryginału jest proporcjonalna do jakości/trwałości ...
placki
Nowicjusz
 
Posty: 5

25 Kwi 2020, 17:28

Mechanicy dobrze radzą,przy takim przebiegu DPF kwalifikuje się tylko do wymiany,szkoda kasy,po prostu każdy uczciwy zakład nie podejmie się już czyszczenia ani aktywnego,ani pasywnego,właśnie przebieg 300 tyś km jest tym granicznym.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

27 Kwi 2020, 06:35

Witam,
dzięki za odpowiedź. W zeszłym tygodniu podjechałem do innego mechanika i okazało się, że problem spowodowany był nieszczelną chłodnicą intercool'era więc może ten mój DPF jeszcze troche pojezdzi - zobaczymy.
placki
Nowicjusz
 
Posty: 5