Volkswagen caravelle t5 jaki silnik wybrac?

12 Cze 2010, 10:13

Witam.Mam pytanie ktore wymienilem w tytule,chodzi mi konkretnie o 2 silniki: 1.9tdi 105KM i 2.5tdi 131KM.Czytalem troche na autocentrum opinie ale zbyt duzo sie nie dowiedzialem.Głownie zainteresowany jestem tym silnikiem 1.9 tyle czy nie bedzie za slaby.Jesli tak to czy warto zinwestowac w chipa czy dolozyc i kupic wlasnie 2.5tdi.Czekam na Wasze opinie.
Zapomnialem dodac ze nie auto nie bedzie sluzylo do wariowania tylko zeby bylo w miare elastyczne.
robert_0886
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Miejscowość: okolice W-wy

12 Cze 2010, 11:20

Podobno 2.5tdi są bardziej awaryjne aniżeli 1.9tdi. Mowie tylko to, co slyszalem. Nie mam doswiadczenia z tymi silnikami.
mareczecki
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Białystok

12 Cze 2010, 13:01

Co do awaryjności to obydwa silniki są na podobnym poziomie. Proszę nie mylić tego silnika z silnikiem 2.5 tdi 150km, który był montowany w audi a6 i passacie. Jeżeli zależy ci na dobrej dynamice to bierz 2.5, a jeśli na ekonomice to 1.9.
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje
    Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów z rodziną. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby ...
    Toyota GT86
    Długo oczekiwany sportowy samochód Toyoty znalazł się w salonach sprzedaży w 2012 roku, wraz z bliźniaczym modelem Subaru BRZ. Oba samochody współpracujących ze sobą japońskich producentów zajęły drugie ...