Volkswagen T5 4MOTION

Volkswagen T5 4MOTION

29 Cze 2012, 00:43

Napędzane na wszystkie koła Volkswageny T5 - Transporter, Caravelle, Multivan i California cieszą się coraz większą popularnością. Dla 4MOTION z 6-biegową przekładnią manualną do wyboru są silniki TDI o mocy 103 kW/140 KM i 132 kW/180 KM oraz silnik TSI o mocy 150 kW/204 KM. W połączeniu z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym i silnikiem benzynowym dostępna jest również kombinacja napędu na wszystkie koła i 7 stopniowej automatycznej skrzyni biegów DSG.

Volkswagen T5 4MOTION

Najnowsza generacja sprzęgła wielotarczowego zoptymalizowanego pod kątem tarcia wyznacza standardy pod względem trakcji, bezpieczeństwa, komfortu i oszczędności. W odróżnieniu od stosowanego wcześniej, regulowanego mechanicznie modułu Haldex2, nowe sprzęgło sterowane jest elektronicznie. Dlatego ciśnienie oleju wewnątrz sprzęgła wielotarczowego, potrzebne do rozdziału momentów obrotowych na tylne koła, nie jest już generowane przez różnicę prędkości obrotowych między przednią a tylną osią, lecz przez pompę elektryczną. Jednocześnie zbiornik ciśnieniowy pozwala na tymczasowe odłączenie pompy elektrycznej i w ten sposób zmniejsza zużycie paliwa. Dzięki sterowanemu elektronicznie zaworowi ciśnienie ze zbiornika może być przekazywane na tarcze sprzęgła, a wysokość ciśnienia reguluje w sposób płynny przepływ sił na tylne koła. W ekstremalnym przypadku możliwe jest nawet przekazanie 100 procent momentu obrotowego na tylną oś. Sprzęgło Haldex napędzane jest przez wał Kardana.

Volkswagen T5 4MOTION

Najmłodszym członkiem rodziny Transporterów z 4MOTION jest Rockton. To typowo terenowy Transporter przeznaczony do dowożenia ludzi i sprzętu do trudno dostępnych miejsc. Firmy budowlane, przedsiębiorstwa układające tory, ratownicy górscy, leśnicy i wiele innych grup zawodowych potrzebuje samochodu, który może elastycznie dostosować się do ich potrzeb, a do tego poradzi sobie w każdej sytuacji.

Volkswagen T5 4MOTION

Rockton bazuje na Transporterze Kombi, lecz dzięki seryjnemu napędowi na wszystkie koła dysponuje o wiele lepszą przyczepnością na nieutwardzonych drogach. Stały napęd na wszystkie koła 4MOTION ze sprzęgłem Haldex IV generacji, seryjna blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi, podwyższone o 30 mm zawieszenie oraz mocniejsze amortyzatory (DMC 3,2 t) pozwalają niezawodnie dowieźć nie tylko załogę, lecz także ładunek w miejsca, do których nie prowadzi utwardzona droga.

Volkswagen T5 4MOTION Volkswagen T5 4MOTION Volkswagen T5 4MOTION Volkswagen T5 4MOTION

POLECAMY Volkswagen Crafter 4MOTION

źródło: Volkswagen
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2939
Zdjęcia: 11218
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    WSMP - Imponujące auta GT3 WSMP - Imponujące auta GT3
    Sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w pełni. Piekielnie mocne auta klasy GT3, zacięta rywalizacja w pucharach markowych, a także efektowny pokaz driftu Kuby Przygońskiego uatrakcyjniły weekend na Torze Poznań. ...
    Toyota GT86 Toyota GT86
    Długo oczekiwany sportowy samochód Toyoty znalazł się w salonach sprzedaży w 2012 roku, wraz z bliźniaczym modelem Subaru BRZ. Oba samochody współpracujących ze sobą japońskich producentów zajęły drugie ...

  •