Volvo S60 2.5T - czy warto?

18 Sie 2018, 08:16

Witam. Zainteresował mnie samochód Volvo s60 2.5T. Przeglądając olx natrafiłem na taki egzemplarz, myślicie, że przy liczniku było coś kręcone?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Poczytałem troszkę w internecie i chyba nie ma przeciwwskazań, aby założyć w takim silniku LPG, nie ukrywam, że takie rozwiązanie najbardziej by mi odpowiadało.
Swoją drogą czy warto kusić się na silnik 2.5T? Ponoć dosyć często zdarzają się awarie automatów, jakieś doświadczenia użytkowników ?
Belik
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Audi 80 B4

18 Sie 2018, 08:32

widać że przód był składany, nie ma zaznaczonej opcji bezwypadkowy, kolega kupywał w marcu tego roku s60 2.4 benzyna 140km i dawał 19tyś 2005r, i miał 250tyś przebiegu tu wszystko śmierdzi z daleka, zadbane volvo z tym silnikiem może kosztować 25- 30tyś
tu zwykłe 2.4 z 150tyś przebiegu [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez kurek0410, 18 Sie 2018, 08:37, edytowano w sumie 1 raz
kurek0410
Początkujący
 
Posty: 67
Prawo jazdy: 30 07 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat toledo
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

18 Sie 2018, 08:37

Ogólnie s60 2.5T spoko auto, miałem, polecam ale nie zdziw się kiedy w konkretnych korkach wciągnie 20/100

Automat sam w sobie jest ok ale po prostu nie wytrzymuje połączenia z tak mocnymi silnikami. W moim było wszystko ok ale miałem całą historię napraw od czasu wyjazdu z salonu, potwierdzony przebieg itd.

Co do linku
- brak zaznaczonej opcji "bezwypadkowy" co nie jest żadnym odkryciem bo na zdj widać, że co najmniej przód miał ponownie składany
- przebieg spokojnie pomnóż x2 biorąc pod uwagę stan skóry
Ogólnie to nie spodziewaj się szału przy takiej cenie za ten rocznik. Moje poszło za 22k a było 2004
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Sie 2018, 10:05

Po pierwsze te auto jest z USA - na panelu klimy masz stopnie Fahrenheita i licznik w milach. A jak wiadomo auta z USA nie przyjeżdżają do Europy bezwypadkowe.
Po drugie fotele są w tragicznym stanie jak na ten przebieg. Ja mam półskóry i przy przebiegu 200 tys. km są w dużo lepszym stanie.
Po trzecie zdjęcia z zimy - gdyby auto było ok to dawno by się sprzedało.
Właściciel wsadził 20 tys. w serwis - jestem bardzo ciekaw co w tym aucie robił, że tyle musiał wydać, a z autem nadal jest coś nie tak.

Ładne poliftowe S60 to około 20 tys. za 2.4/2.0T lub 25-30 za 2.5T.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Sie 2018, 20:39

Nie kupuje sie VOLVO w automacie i tyle w temacie,takie przebiegi to maja ale rowery albo skutery.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

18 Sie 2018, 20:42

Dodatkowo przy autach ze Stanów należy sprawdzić czym się różni dana wersja. Często auto ma gorsze hamulce, brak chłodnicy oleju automatu i kiepskie wnętrze - wszak tam jeździ się wolniej i nie przykłada wagi do wyposażenia. Pewnie przy 2.5T nie oszczędzali, no ale ja bym i tak sprawdził dla pewności żeby przy butowaniu na autostradzie się nie zdziwić.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...