Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie

15 Mar 2013, 00:40

Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia jego obsługę i otwiera szereg multimedialnych możliwości. Jedną z nich jest współpraca systemu z serwisem muzycznym Spotify. Nie odrywając rąk od kierownicy wystarczy wymówić tytuł utworu, by po chwili usłyszeć go w głośnikach samochodu.

Image

Centrum dowodzenia systemem stanowi 7-calowy ekran dotykowy typu multi-touch umieszczony na środku deski rozdzielczej. Ekran działa także wtedy, gdy jest kierowca ma na sobie rękawiczki. Jest to możliwe dzięki wykrywaniu ciepła dłoni. Funkcje systemu są także dostępne głosowo lub przy użyciu tradycyjnych przycisków. Prawdziwe możliwości systemu poznamy jednak dopiero wtedy, gdy samochód jest połączony z internetem. Można tego dokonać przy użyciu wpinanego do gniazda USB modemu 3G/4G lub parując z systemem telefon komórkowy.

Muzyka bez dotykania radia
Większość kierowców regularnie słucha muzyki w trakcie jazdy. Wprawdzie można ustawić tradycyjną stację radiową, ale nie zawsze serwowane przez rozgłośnię utwory są tymi, które chcielibyśmy akurat usłyszeć. Sensus Connected Touch daje swobodny dostęp do serwisu Spotify oferującego streaming muzyki. Wystarczy wypowiedzieć nazwę utworu, by go posłuchać. Nowy system Volvo umożliwia także słuchanie internetowych stacji radiowych. Dostęp do muzyki, który nie wymaga odrywania rąk od kierownicy idealnie wpisuje się w filozofię Volvo, w której bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę.

Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, dzięki czemu można go łatwo aktualizować oraz instalować określone aplikacje bezpośrednio w systemie samochodu. Kolejną jego zaletą jest to, że Android jest najpopularniejszym systemem w smartfonach, stąd większość kierowców intuicyjnie będzie w stanie go obsługiwać. Sensus Connected Touch współpracuje z Google Play oraz z aplikacjami takimi jak Google maps, TuneIn, czy nawigacja iGo. Ekran dotykowy może służyć do przeglądania internetu, korzystania z mediów społecznościowych, a nawet do grania w gry znane ze smartfonów. Ze względów bezpieczeństwa, część aplikacji angażujących uwagę kierowcy, nie jest dostępna w trakcie jazdy. Sieć może być udostępniana pasażerom samochodu, wówczas nasze Volvo zamieni się w hot spot.

Wybrane funkcje, jakie ma oferuje system Sensus Connected Touch:

  Przeglądanie pełnych wersji stron internetowych (Java, HTML 5, animacje, filmy)
  Streaming muzyki z serwisów takich jak Spotify, czy Deezer.
  Słuchanie internetowych stacji radiowych (TuneIn i Live Radio)
  Sprawdzanie informacji w Wikipedii na temat miast, czy zabytków, które znajdują się na zapisanej w nawigacji trasie. System może także czytać te informacje
  Sprawdzanie on-line map Google
  Znajdowanie ostrzeżeń dot. korków i utrudnień drogowych
  Informacje o wolnych miejscach parkingowych,
  Wyświetlanie prognozy pogody
  Wyświetlanie aplikacji telefonu na ekranie samochodu i wygodnie ich obsługiwane (dzięki Parrot Smart Link App)
  Dostęp do Google Play
  Lokalizator najbliższego Autoryzowanego Serwisu Volvo

POLECAMY Pierwszy na świecie system chroniący rowerzystów - Volvo

System Sensus Connetced Touch będzie można zamawiać od czerwca br. do nowych modeli: S60, V60, XC60, V70, XC70 i S80, a także do V40 i V40 Cross Country. Także właściciele samochodów Volvo z roku modelowego 2011 i 2012 będą mogli zamówić ten system, pod warunkiem, że ich samochody są wyposażone w siedmiocalowy wyświetlacz.

źródło: Volvo
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2719
Zdjęcia: 9745
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie! Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie!
  Aż połowa ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku(1). Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo ...
  SEAT - prezentacja nowego logo marki SEAT - prezentacja nowego logo marki
  SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ...

 •