Volvo V40

09 Lut 2011, 08:08

Polecam 1.9 td 102 lub 115 koni. Znajomy śmiga cały czas 115 konnym ma ponad 250tkm i tylko napęd tankuje. Co do awaryjności to o silnik trzeba dbać :olej syntetyk nawet powyżej 200tkm i wymiany na czas. Jak kupisz od handlarza co dopiero sprowadził z pierwszych rąk z zachodu a auto ma 180tkm i jest lalka to nie dziwić się ze trochę pojeździ i się sypie jak tam licznik o połowę przebiegu cofnięty. Prawdą jakoby jest iż w modelach 1998-2001 kierownice szybko się wycierały (akcja serwisowa wymiany w ramach gwarancji nawet była) Ogólnie auto droższe w utrzymaniu od pospolitych marek ale w końcu to Volvo i kto jeździ to wie co mam na myśli porównując komfort i funkcjonalność.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

09 Lut 2011, 09:35

Wiecie, co jak co po mieście, ale ja dużo jeżdżę w pół roku poprzednim autem zrobiłem 6k, była to benzyna i stacje odwiedzałem dość często, a miliarderem nie jestem. Chciałbym Volvo bo to jedyne kombi jakie mi się podoba, a chciałbym większe auto. No najbardziej, nad Volvem, podoba mi się Laguna II, no ale wtedy to już benzyna 1.8 najlepiej, bo diesle słyszałem że nie za fajne...
Zontas
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 17
Miejscowość: Bielsko-Biała
Prawo jazdy: 25 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Silnik: 1.9 jTD 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Lut 2011, 11:04

6 tys w pół roku to dużo? U mnie jak prywatnie jeżdżę i robie 20-25 tys w rok to mówie że to raczej nie dużo. Wszystko zależy od punktu widzenia.
Przy takich przebiegach jak Ci w dieslu cos padnie to ciekawe co wtedy powiesz jak będzie trzeba kilka tysięcy wydać. Ale skoro uważasz że na dieslu zaoszczędzisz kupuj diesla.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Lut 2011, 09:09

Co do kosztów napraw to możesz wziąć diesla D4192T2(95KM).
Jest sporo tańszy w naprawie od dwóch młodszych i mocniejszych silników ze względu że nie posiada Common Rail oraz jest na kole jednomasowym, a ekonomicznością mocno nie odbiega od nich. A jak Ci w zimę będzie zimno to możesz zainstalować grzanie płynu chłodniczego :P Volvo oferowała to jako opcja i niektóre V40 są w ten gadżet wyposażone ;)
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

10 Lut 2011, 18:47

Ja rozumiem że dla Was 12000 tys rocznie to nie dużo, ale dla 19 latka chodzącego do szkoły i nie pracującego to dość dużo...
Zontas
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 17
Miejscowość: Bielsko-Biała
Prawo jazdy: 25 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Silnik: 1.9 jTD 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Legendarna SKODA 966 Supersport
    Jedyny zachowany egzemplarz wyścigowej ŠKODY 966 Supersport odzyskał swój blask dzięki pieczołowitej pracy specjalistów marki. Jeden z najefektowniejszych okazów czechosłowackiej sceny wyścigowej ...