VOLVO V50 - smugi od świateł na przedniej szybie

13 Lis 2020, 14:51

Witam,
chciałam się zorientować, czy ktoś może pomóc mi w jednej kwestii.
Przednia szyba wygląda jakby była tłusta i jeżdżąc autem w nocy każde źródło światła na zewnątrz tworzy smugę na szybie, co powoduje okropną widoczność i zmęczenie podczas jazdy.
Dodam, że te rozbłyski robią się TYLKO w miejscach, gdzie na szybie pracuje wycieraczka. Szyby odtłuszczałam preparatami, a wycieraczki są założone nowe, więc nie one są problemem.
Czy czeka mnie wymiana przedniej szyby, czy można to w jakiś mechaniczny sposób usunąć? Ktoś ma jakieś pomysły co zrobić?
mmamma
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 13 Lis 2020, 19:46

    Może być tak że ktoś ją polerował i mu nie wyszło a raczej wyszedł efekt soczewki, kolejna sprawa że szyba może już była wymieniana na szybę słabej jakości. Ja udałbym się to detajlera sprobwać ją uratować polerując.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16213
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    16 Lis 2020, 07:35

    Detajlera? a któż to taki?
    Szyba jest oryginalna, więc kwestia wcześniejszej wymiany nie wchodzi w grę... Czy wycieraczki mogły ją aż tak porysować, że taki efekt się zrobił?
    Bo jak pisałam - efekt tych smug jest tylko w miejscu, gdzie wycieraczki pracują na szybie... :o
    mmamma
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    19 Lis 2020, 09:19

    A takim czymś już pisaliśmy na forum nie jeden raz. Musisz poszukać jak sobie z tym poradzili. Zazwyczaj jest to efekt mycia samochodu szamponami z woskiem, albo na myjni wybierając program mycia z woskiem. Jest ciężko po czymś takim pozbyć się tych smug.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    19 Lis 2020, 15:39

    Może po myciu z woskiem zostało go trochę na wycieraczkach i poprzecierałaś nimi szybę? Trochę strzelam, ale dziwne to, że dzieje się to akurat w miejscu gdzie działają wycieraczki.
    malmon3
    Aktywny
     
    Posty: 302