VW New Beetle 1.9 TDi nierówne obroty podczas hamowania

31 Sty 2009, 20:15

Mam taki mały problem z moim żuczkiem, od niedawna ciesze się tym autkiem i zauważyłem że podczas hamowania(nie silnikiem) obroty stają się nierówne i czuć drgania....a kiedy już całkiem wyhamuje wszystko wraca do normy.jeśli ktoś wie co mogłoby być przyczyną to byłbym wdzięczny.
BBoyUkasiu
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
  • 02 Lut 2009, 08:42

    Dziś dałem autko do mechanika, zobaczymy co On z tym wymyśli :wink:
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    03 Lut 2009, 13:06

    no i mechanik stwierdził że by dokładnie określić przyczynę trzeba by wyciągnąć skrzynie biegów a koszt samego wyciągnięcia to 450 zł, do tego ewentualne części później....na razie sobie daruje bo i tak za jednym zamachem zostawiłem u niego 1500 zł za rozrząd i takie pierdołki... udam sie do innego zobaczymy co On powie
    Masz New Beetle, może chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na jego temat?
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    03 Lut 2009, 14:50

    No ale pisales ze hamujac nie silnikiem tak sie dzieje wiec co tu ma do rzeczy skrzynia?
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    04 Lut 2009, 10:11

    Byłem u niego jeszcze raz i dowiedzialem sie bardziej dokladnie, stwierdzil że na 99% przyczyną tego jest jakieś koło dwumasowe, "nietrafione rozwiązanie w VW Golfach 4 i New Beetlach" i ze to ma jakieś powiązanie ze sprzegłem. Gdy powiedzial ze takie kolo dwumasowe kosztuje 2,5 tyś zl plus do tego robocizna to chciałbym by się mylil....ale mówił też że to bardzo poważna sprawa i że nawet może dojść do rozwalenia skrzyni biegów
    Masz New Beetle, może chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na jego temat?
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    04 Lut 2009, 17:54

    Byłem dziś chyba u czterech fachowców... co najlepsze to każdy gada co innego, jeden coś o hamulcach i podwoziu, inny widzi ze niby jakiś błdąd jest elektronicznie gdzies tam przekazywany ale pod komputerem tego nie było widać u poprzedniego... i komu to teraz oddać do roboty
    Masz New Beetle, może chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na jego temat?
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    04 Lut 2009, 18:40

    to jest silnik na pompie wtryskowej czy na pompowtryskach? czy dzieje sie tak tylko podczas hamowania czy równiez podczas postoju na wolnych obrotach silnik faluje?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    04 Lut 2009, 18:59

    dzieje sie tak gdy samochód sie toczy wtedy zaczyna silnikiem troszke rzucać obroty są nierówne a gdy samochód sie całkiem zatrzyma obroty są już normalne.... na postoju chodzi równo....tylko w momencie zwalniania...a czy pompowtryski to szczerze nie wiem....1.9 TDI rocznik 99
    Masz New Beetle, może chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na jego temat?
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    04 Lut 2009, 19:04

    a ile ma KM? rzuca silnikiem jak zwalniasz jadac na luzie tak? a jak juz zacznie rzucac silnikiem to czy wtedy sa odczuwalne jakies wieksze drgania na pedale sprzegła?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    05 Lut 2009, 09:01

    90 KM 150 tyś przebiegu , no wlaśnie caly w tym problem że na sprzegle nic nie czuć...a silnik nierówno pracuje niezależnie czy auto jest na luzie i nie trzymam wciśnietego sprzegła, czy też gdy auto jest na biegu i mam wciśniete sprzegło....poprostu podczas toczenia silnik zaczyna dziwnie pracować :( jeden mechanik mówił ze może dostaje wtedy jakiś błędny komunikat z komp i dlatego tak....ale to auto bylo tyle razy pod kompa podłanczane i nic nie wykryli...tyle ze zawsze na postoju a ten coś wspominał ze moze by pojezdził z kompem
    Masz New Beetle, może chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na jego temat?
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    05 Lut 2009, 19:36

    w twoim aucie nie ma najprawdopodobniej koła dwumasowego tylko jest zwykłe sprzegło koła dwumasowe zaczeły byc montowane w silnika na pompowtryskach a ty masz jeszcze starszy silnik na pompie wtryskowej, w twoim aucie sa dwie mozliwosci przyczyny tego problemu pierwsza ta bardziej prawdopodobna jest po stronie czujnika połozenia wału bład jest sporadyczny wiec komputer narazie nie jest w stanie go wyłapac, a druga lezy po stronie pompy wtryskowej moze byc uszkodzony nastawnik w pompie wtryskowej i dlatego przy zadanej minimalnej wartosci obrotów moze wariowac jest to równiez błąd którego w komputerze próżno szukac gdyz nastawnik jest elemetem wykonawczym w pompie wtryskowej i dopuki reaguje na sygnał z komputera nie bedzie wykrywalny (jak przestanie reagowac auto nie odpali). ja na twoim miejscu podmienił bym na chwilne czujnik połozenia wału moze masz znajomego który ma samochód z 1.9 tdi pasuja praktycznie od kazdego modelu, i jest mało roboty jedna sruba do odkrecenia czujnika, rozpiąc kostke i wyciągnąc czujnik, jezeli to nic nie pomoze to wtedy pomyslał bym nad pompą ale to juz sa bardzo duze koszty.
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    13 Lut 2009, 19:51

    W koncu po ciężkich bojach mój Żuczek a raczej jego silnik pracuje równo:) Sprawa nabrała troche innego biegu niż sie spodziawała wiekszość mechaników u których byłem....w ostatnim akcie desperacji udałem sie do jeszcze jednego fachowca który mieszka jakiś kawałek ode mnie , powiedzialem co i jak ,podłączył pod komputer....jak to już wczesniej nic nie wykazało..ale coś nie dawało mu spokoju i sprawdzil ustawienia dawki paliwa czy coś....i trafił w dziesiątke...okazało sie że ktoś tak to pozmieniał ze autko dostawało za dużo paliwa i gdy sie toczyło poprostu dławil sie paliwem...zostawilem tam autko , przeprogramowali mi go, coś tam poustawiali.....i teraz jest jak nowe, aż przyjemnie sie jeździ. Dziekuje wszystkim którzy zainteresowali sie tematem i udzielali rad .pozdrawiam
    Masz New Beetle, może chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na jego temat?
    BBoyUkasiu
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 15
    Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

    13 Lut 2009, 23:43

    nie trudno na to wpasc majac komputer i pojecie co mozna nim zrobic ale brawo dla mechanika jakis madrzejszy od tych co do tej pory byłes, wiec wystarczy teraz ustawic dawke i wszystko bedzie ok
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy