VW passat 93' - samochód dusi się i spadaja obroty

20 Lis 2007, 21:42

witam.
Mam poważny problem i nie wiem o co chodzi. W momenicie kiedy wrzucam jedynke i puszczam sprzegło samochod sie dusi spadaja obroty momentalnie i chce gasnac, gdy dodaje gazu i jade i wrzucam np 2 to strasznie przerywa raz w przod raz w tył. Na luzie chodzi normalnie na obrotach i wszytko gra. Na wsteczmym tez dobrze jedzie bez zadnych problemow.Myslałem ze to moze ręczny trzyma na kołach i poodpinałem linki ale mimo to jest to samo.a jak jade na połsprzegle albo wcisnietym do konca to jedzie normlanie no ale tak jezdzic sie nie da :) jesli wiecie o co chodzi to prosze o pomoc.
Pozdrawiam
jocker320
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • 20 Lis 2007, 21:59

    Objawy te mogą sugerować problemy ze skrzynią biegów.
    michal0526
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    21 Lis 2007, 23:48

    a jest taka mozliwosc zeby sie 2 biegi zablokowały?? jade w piatek do mechanika pewnie bedzie skrzynia wyciagana wiec bede wiedział co i jak.
    jocker320
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    21 Lis 2007, 23:59

    Zanim ściągniesz skrzynię przepchaj pojazd do przodu i do tyłu.Odklejona okładzina hamulcowa powoduje że koło w jedną stronę obraca się lekko a w drugą się blokuje.Skrzynie VW są mało awaryjne.Sprawdź zbieżność nawet na oko czy koła nie "uciekają".
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    22 Lis 2007, 17:24

    probowałem z kumplem przepchnac go na 1 i 2 ale nawet nie drgnał:(
    jocker320
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    22 Lis 2007, 18:25

    podniosłem tez przod do gory wrzuciłem 1 i próbowałem krecic kołem i co : beton :) wiec chyba ze skrzynia cos nie tak.
    jocker320
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Sprzedaż opon w 2020 roku (PZPO)
      Pierwsza połowa roku bardzo zła, kolejne kwartały coraz lepsze. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w czwartym kwartale 2020 roku widać częściowe odbicie sprzedaży opon na rynek – wzrosty ...

    24 Lis 2007, 16:07

    O ile dobrze zrozumiałem to andrzej_124 mówił o przepchaniu auta na luzie żeby sprawdzić czy odklejona okładzina hamulcowa nie blokuje kół...

    Pozdrawiam...
    Hunter
    Początkujący
     
    Posty: 57
    Miejscowość: Będzin

    29 Lis 2007, 00:31

    a moze miec na to wpływ awaria przepływomierza powietrza??????????
    jocker320
    Nowicjusz
     
    Posty: 6