VW Polo 6n2 sterowanie szybami

10 Cze 2014, 11:14

Witam. Nie działa opuszczanie szyby pasażera przyciskiem na drzwiach kierowcy. Przewody pod przyciskami są w porządku. Gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Słyszałem, że gdzieś pod kierownicą...?
ss1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: To konto można usunąć :)

11 Cze 2014, 09:01

Może być uszkodzony przełącznik w drzwiach, może być uszkodzony silnik, może być zatarty mechanizm.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Cze 2014, 13:42

Witamy. W przypadku braku sterowania szybą pasażera przyciskami u kierowcy warto skontrolować stan połączeń inst. el. w drzwiach kierowcy w miejscu łączenia się tych przewodów z nadwoziem (w okolicy zawiasów drzwi.) Często dochodzi tam do uszkodzenia przewodów.
AutoConrad
Aktywny
 
Posty: 290
Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

12 Cze 2014, 08:26

Silnik i mechanizm na pewno są w porządku, bo szyby działają sterowane przyciskiem od pasażera. Nie działa TYLKO otwieranie szyby pasażera na drzwiach kierowcy.
W zawiasach przewody są w porządku. Przyciski też są ok.
Ktoś mi mówił, że wcześniejszy właściel mógł to wypiąć gdzieś pod kierownicą, nad pedałami - pod tymi plastikami. Tam faktycznie można to wypiąć?
ss1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: To konto można usunąć :)

12 Cze 2014, 09:57

Wszystko wskazuje więc na to, że jednak przełącznik w panelu drzwi kierowcy jest uszkodzony - jeżeli pozostałe szyby z panelu kierowcy się otwierają i zamykają, a szyba pasażera otwiera się i zamyka z przełacznika na drzwiach pasażera.
Uszkodzony jest prawdopodobnie styk wewnętrzny, kóry podaje plus na silnik szyby.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Cze 2014, 17:12

Faktycznie, jeden styk wewnątrz (małe blaszki metalowe) był bardzo zaśniedziały. Znajomy mi wciskał, że to jest zepsute "gdzieś pod kierownicą"... Musiałem aż sam to sprawdzić. Dziękuję za naprowadzenie.
ss1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: To konto można usunąć :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Vision EfficientDynamics 2009
    BMW Vision EfficientDynamics łączy w sobie futurystyczny, aerodynamiczny design nadwozia z wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. We wnętrzu konceptu po raz pierwszy zastosowano technikę warstwową. Dzięki wykorzystaniu ...
    [2018] Kia Ceed / Ceed SW
    Po prezentacji Hyudnaia i30 pojawił się bliźniak od Kii - Ceed. Największą zmianą według niektórych jest to, że w nazwie nie ma już apostrofa. Paleta silnikowa będzie najprawdopodobniej identyczna z i30 z 1,4T-GDi ...