VW polo Jak zmieniać biegi ?

20 Kwi 2014, 12:30

Słuchajcie , jestem kompletnie ciemny , dopiero zaczynam naukę jazdy i mam wiele być może dla was śmiesznych pytań... Mój problem tkwi w zmianie biegów . Załóżmy taką sytuację , jadę na trójce i chcę zmienić bieg na czwórkę , wciskam sprzęgło do końca , zdejmuję nogę z gazu , zmieniam bieg , puszczam sprzęgło i znów wciskam gaz. I tu mam problem czy gaz wcisnąć zaraz po puszczeniu sprzęgła , czy w trakcie puszczania ? I jak "ucelować w ten gaz" żeby była taka prędkość jaką chce ? Czy mogę powoli dociskać ? Z góry dziękuję za pomoc :)
555
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: VW Polo IV
Silnik: 1.4 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Kwi 2014, 12:16

555 napisał(a):wciskam sprzęgło do końca

Nie ma potrzeby.Wystarczy wyczuć sprzęgło w którym momencie bierze.Jedno wyżej drugie niżej.
555 napisał(a):zdejmuję nogę z gazu ,

Nie zdejmujesz tylko odpuszczasz gaz.
555 napisał(a):zmieniam bieg , puszczam sprzęgło i znów wciskam gaz

Puszczasz i jednocześnie dodajesz gazu ale z wyczuciem.
Zmiana biegu to niecała sekunda.
kant95
Zaawansowany
 
Posty: 695
Miejscowość: lublin
Prawo jazdy: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rzadko spotykane samochody Lexusa. Znasz wszystkie?
    Lexus RX czy LFA to samochody, o których słyszał praktycznie każdy. Ale w historii japońskiej marki powstały auta koncepcyjne, egzemplarze pokazowe, a nawet model produkcyjny, których w Polsce praktycznie nie ...
    Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...