W210 wymiana lucasa na boscha mozliwe ?

21 Maj 2010, 21:03

Co o tym myslicie ?? [link do oferty na Allegro wygasł]
Dzwonilem do goscia, ale z checia poslucham co wy macie o tym do powiedzenia
Ostatnio edytowany przez e220 okular, 22 Maj 2010, 17:26, edytowano w sumie 1 raz
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry

18 Paź 2010, 14:12

Ta strona została przeniesiona do archiwum.Teraz interesowałem się tym tematem,oczywiście jest to możliwe.Znalazłem ofertę faceta,który to robi,LUCASA po prostu wyrzuca i montuje BOSCHA.Koszt 1500 zł.max z jego pompą i montażem,warto :!: Naprawa LUCASA kosztuje nawet 3000 zł a i tak to dziadostwo nawala.

[ Dodano: 20 Październik 2010, 16:06 ]
Mechanik odpisał mi,że wymiana polega na modyfikacji układu zasilania,pompa Lucasa jest sterowana elektronicznie,BOSCH jest mechaniczny :grin: ,osiągi auta tylko trochę spadają,auto jedzie max 150 km/h.Pytałem czy mógłby mi wysłać pompę gdybym potrzebował,nawet w tej cenie z zamontowaniem.Niestety to jest niemożliwe,trzeba dużego doświadczenia,kiedyś jedno auto zajmowało im 3 dni,teraz to robią w 10 godzin.MESIEK staje się tak niezawodny podobnie jak te Solidne Stare Mercedesy !Jeśli ktoś potrzebuje namiarów na tego Gościa, to piszcie na priv ,odpiszę!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Mar 2012, 11:02

Potrzebuje namiary do kogos kto przerabia pompe lucasa na boscha!! Jest to mozeliwe??
Gienek123
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 1983
Auto: mercedes e220

07 Mar 2012, 12:58

Tak,wpisz sobie ----wymiana Lucasa na Boscha,Sztumska Wieś-----Tam znajdziesz numer tel.i adres.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Mar 2012, 16:26

Pilnie potrzebuje namiar do kogos kto wymienia lucasa na boscha w okolicach Szczecina!!
Gienek123
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 1983
Auto: mercedes e220

09 Mar 2012, 17:15

Najbliżej masz do Sztumskiej Wsi,robi to jeszcze ktoś w Warszawie ,ale o 800 zł drożej.Ja specjalnie pojadę do Sztumskiej Wsi,by dokonać tego zabiegu(ok.700km),póki Lucas działa,potem to tylko laweta.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

21 Mar 2012, 22:46

Dalsze informacje.Mianowicie, w Sztumskiej Wsi dokonano już kilkaset przeszczepów ,czyli wymiany Lucasa na Boscha,jest tak,korzyści---bezawaryjność z oczywistych względów(nie ma żadnej elektroniki w pompie),linka gazu konwencjonalna(nie elektryczna),silnik przyśpiesza zdecydowanie lepiej,kultura pracy jest taka sama,auto tyle samo pali,dzięki tej wymianie Okular staje się prawdziwym Mercedesem.Poradzono mi,bym przed wymianą pompy zrobił film jak chodzi silnik na niej(na Lucasie),wtedy ją sprzedam bez problemu,a pompę mam w idealnym stanie.Będę jedynym klientem ,który wymieni zupełnie sprawną pompę.Gdy dokonam wymiany podzielę się wrażeniami.Ja osobiście wybieram zakład w Sz.Wsi chociaż mam b.daleko,chcę dokonać tego zabiegu wymiany pompy u prof.Religii a nie u jakiegoś rzeźnika bez doświadczenia,zrobię raz a dobrze,oni mają w tym największe doświadczenie.To nie bułeczka z masłem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Paź 2012, 20:38

Wymieniłem pompę LUCAS w idealnym stanie na BOSCHA,tak jak zamierzałem.Jeśli ktoś będzie chciał kupić Pewną pompę z gwarancją,sprzedam,dogadamy się.Wymieniłem, gdyż autem zacząłem bardzo dużo jeździć,ja i mój brat,który o mechanice nie ma zielonego pojęcia, a samochodu nie mam zamiaru sprzedawać przez bardzo długi czas.Jak dotąd przez dwa lata nie było z nią żadnego problemu,pan łukasz ze Sztumskiej wsi wycenił ją,można do niego zadzwonić i zapytać o stan,nie zapomni mnie na pewno,gdyż na kilkaset klientów byłem pierwszym,który wymienił sprawną pompę :mrgreen: Stan mojej kondycji umysłowej przez to, mniemam , jest chyba w normie,na samo paliwo wydałem też trochę kasy(1400 km w korkach :x ),niebawem wybieram się na wczasy do Włoch,a tam awaria takiej pompy byłaby równoznaczna z pogrzebem całego auta.Jak auto chodzi na BOSCHU?!Pytajcie,dam wskazówki bezcenne dla tych,którzy zamierzają dokonać przeszczepu.Naturalnie, gdybym jeździł niedaleko domu,po mieście tylko,pompy bym nie wymieniał(koszty).
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Wrz 2013, 17:19

PhantomASA1 proszę o kontakt [email widoczny po zalogowaniu] w sprawie pomp Lucas, jestem zainteresowan kupnem...
sawo
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mercedes W210
Silnik: 2.2D 55kW
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

14 Paź 2014, 23:31

Witam wszystkich posiadaczy Mercedesów z pompami Lucas . Jestem po przejściach z moim autem i ojca . Proponuję jechać do Bydgoszczy albo przyjadą na miejsce i naprawią auto pod domem .Dla zainteresowanych podaję numer telefon 512894539 Pan Tomasz. Ja miałem blisko , ale ojciec mieszka za Opolem dojazd kosztował tylko 300 zł. Pompy które zakładają przechodzą podwójną weryfikację zanim zostaną założone klientowi do auta , byłem tego swiadkiem jak czekałem na moje auto
Maciej1973
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 30 03 1973
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Mercedes
Silnik: 220
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

25 Sty 2015, 13:09

Witam mi wymieniał pompę Lucasa na boscha Michał z Tychów kolo Katowic śmigam ponad rok zero awarii a auto mniej pali podam namiary jak by ktoś szukał 512 918 230 :ok: :ok:
piotrek825
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: w202
Silnik: 2.2d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

25 Sty 2015, 13:16

ja szukałem warsztatu na śląsku czy południu polski ale nie było nikogo mojemu znajomemu podjęli się mechanicy nie bende opisywał warsztatu skasowali 2000 a auto szarpało tak ze nie dało sie jechać aż przez przypadek trafiliśmy na namiary Michała z Tychów gość uporał się z naszymi autami bez problemu a ja już chciałem moje auto na części sprzedać pozdrawiam
piotrek825
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: w202
Silnik: 2.2d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

25 Sty 2015, 15:39

To prawda,żabkowanie to jedyny minus takiej przeróbki,ale można je zlikwidować.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Sty 2015, 00:15

Ja też miałem jechać do Bydgoszczy ale na szczęście nie musiałem auto zawiozłem do tychów i śmiga jak nowy a przy okazji mam wymieniony płyn w chłodnicy i wyszło mnie wszystko 1700zł
piotrek825
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: w202
Silnik: 2.2d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

07 Gru 2015, 16:39

Witam

Ze względu na datę postów w tym temacie chciałbym zapytać o kontakt do Mechaników od wymiany pompy lucasa na boscha w Bydgoszczy (ze względu na dojazd do klienta), bądz kontakt do mechanika z Tychów, który podobno równie dobrze wymienia tę pompę, czy ktoś posiada kontakt do któregoś z powyższych? Dodam, że numery telefonów w poprzednich postach są nieaktualne. Bardzo liczę na waszą pomoc.
Staszekk31
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Mercedes W210
Silnik: 2.2 D 95KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997