W211 buczenie pompy sbc

06 Sty 2019, 15:44

Witam,
Od 3 tygodni posiadam w211 z silnikiem 2.6 + lpg
Od kilku dni po wciśnięciu hamulca pompa sbc "buczy" przez ok 3-5sek
Dzieje się tak ok co 3-4 razy po wciśnięciu hamulca, również na postoju z wyłączonym silnikiem. Czasem też odezwie się po zgaszeniu silnika. Dodam, że czuć też delikatne drganie na pedale hamulca, czasem przenosi się też na sprzęgło.
Żadne komunikaty się nie wyświetlają, przy zakupie auto było podłączone pod komputer i również nie było żadnych błędów.
Poprzedni właściciel twierdzi, że pompa była robiona 3 lata temu, mam też fakturę na potwierdzenie.
Przy oględzinach nic takiego się nie działo a po zakupie byłem u znajomego diagnosty na stacji i również nic nie wyszło.
Czytałem, że jak sbc się czasem odezwie to jest normalna sprawa, ale czy co 3-4 hamowanie to nie za często ? Co może być jakaś przyczyna takiego zachowania pompy ? Np zapowietrzony układ hamulcowy ? Może jeszcze coś innego ? To mój pierwszy merc więc jestem zielony w temacie.
Barfin22
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Sty 2019, 14:25

Obejrzyj go może jeszcze raz bo niesprawne hamulce to nie żart.
Exotic621
Nowicjusz
 
Posty: 26

18 Sty 2019, 10:04

Na początek wymień płyn w układzie hamulcowym płyn, przypuszczam że był wymieniany wraz z regeneracją pompy, a minęły już trzy lata więc należało by go wymienić. Po wymianie zobacz czy coś się zmieni.

Układ SBC jest inaczej zbudowany, nie czujesz przy załączonym ABS drgań na pedale hamulca. To buczenie to prawdopodobnie silnik pompy który załącza się zazwyczaj co 3-4 hamowania i z tego co wiem chyba jest to normalne.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?
    Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak ...