Witam co sadzicie o tych octavkach

02 Maj 2011, 23:45

Bora jest lekko większa w środku ale za to mniej popularna. Warto porozglądać się w okolicy, jak by się coś znalazło ciekawego to na stację obsługi i wszystko sprawdzić łącznie z analizą spalin można się wiele dowiedzieć. Dobranoc. :smile:
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

03 Maj 2011, 08:02

Chcesz zapłacić aż 20 tys za 9 letnie auto z klasy kompaktów tylko dlatego że to Skoda lub VW? Przecież w tej cenie można kupic auta o klase większe lub tej samej klasy kilka lat młodsze.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

03 Maj 2011, 09:53

fiko co proponujesz chodzi mi o kombi wmiare z oszczednym silnikime i malo awaryjne
zdravkov
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Łódź

03 Maj 2011, 17:04

Ja bym zaproponował Focusa lub Corollę. Corolle bardzo mało awaryjne, Focusy miałem 3 i też nie narzekałem. Nigdy nie było poważnej awarii a auta bardzo dobrze się prowadza i będą znacznie nowsze w tej cenie co Octavia. Chyba że chcesz auto klasę większe to Avensis.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

03 Maj 2011, 18:01

raczej corolli nie dostane w takiej cenie chocbym chcial a slyszalem tez ze 2-litrowy deisel jest awaryjny natomiast benzyna nie lubi gazu ..a focus nie bardzo mi podchodzi
zdravkov
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Łódź

03 Maj 2011, 18:29

V40 z końca produkcji. Fajnie wykończone, niezawodne
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

03 Maj 2011, 18:31

ale spalanie duzo wieksze
zdravkov
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Łódź

03 Maj 2011, 18:39

Spalanie większe? :roll: minimalne różnice o ile mówimy o aucie napedzanym ON
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

03 Maj 2011, 18:54

no tak nie wielka roznica a jak z ekonomicznoscia auta pod wzgledem napraw i czesci ??? bo znajomy ma wlasnie v40 i narzeka na nia pod tymi wzgledami moze taki model zakupil ????
zdravkov
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Łódź

03 Maj 2011, 19:06

No to chyba znasz autko na tyle żeby powiedzieć ze i wewnatrz i na zewnątrz wygrywa z autami koncernu vag czy fordem. Wykończenie w poliftach stoi na wysokim poziomie a i niezawodność jest na tyle dobra, ze za często naprawiać nie trzeba. Ceny Czesci nie powinny być wysokie. Raz ze auto popularne, dwa ze ma sporo Czesci pokrewnych z innymi autami(Mitsubishi czy Renault). Koszty napraw uzależnione są od skomplikowania konstrukcji a ja tam nic nowatorskiego nie widzę. Rozwiązania typowe dla aut klasy c/d tego okresu.
Albo trafił zajezdzone padło albo mechanik go naciąga.
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

03 Maj 2011, 19:37

tak i raczej v40 do 20 tys to dostane raczej 11 letnie i z duzym pzrebiegiem

[ Dodano: 3 Maj 2011, 20:42 ]
[link do oferty na Allegro wygasł] spojrz jedyne co sensownego znalazlem
zdravkov
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Łódź

03 Maj 2011, 19:56

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Poszukaj a znajdziesz. Te 1000 zawsze się znegocjuje
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

03 Maj 2011, 21:11

Można również rozważyć Fiata Stilo 1.9 JTD M-Jet 140km można znaleźć fajną wersję z ful wypasem i 6-cio biegową skrzynią. Silnik na Common Rail mało awaryjny, zdarzają się czasem ekscesy ale tylko z czujnikami.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

04 Maj 2011, 22:07

patrzylem owszem ale jak to mowia fiat francus =fajans chociaz tez duzo slyszalem o silnikach jdi ze chyba jedne z najlepszych
zdravkov
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Łódź

05 Maj 2011, 00:33

W tych czasach unifikacja części jest coraz większa, coraz więcej firm korzysta z tych samych podzespołów. Najczęściej jest to osprzęt silnika. Wtryskiwacze/ pompy paliwa i inne podzespoły pracujące w niekorzystnych warunkach są brew pozorom bardzo trwałe rzadko dochodzi do uszkodzenia mechanicznego przeważnie problemy są z elektryką/elektroniką sterującą. Najbardziej dziwi mnie sytuacja z przebiegiem 99% jest nierealna :grin: i to wszystko wina kupujących. Trzeba pamiętać że przebieg nie jest odzwierciedleniem stanu technicznego. Poza tym w naszym narodzie jest wiele uprzedzeń wszyscy do wszystkiego. Najlepszą metodą na pozbycie się ich jest przestudiowanie literatury, (oczywiście fachowej najlepiej serwisowej) dopiero po tym człowiek zaczyna mieć zaufanie do różnych rozwiązań technicznych. Ciągle aktualna jest prawda że "Człowiek boi się tego czego nie zna". Jest wiele ciekawych publikacji na temat zasilania silników Diesla są również w wersji elektronicznej, warto zainteresować się tym co mamy pod maską. Może nie na zaawansowanym poziomie ale wystarczającym do pojęcia ogólnych zależności. Cały czas wizerunek różnych firm kreowany jest przez bądź co bądź nielicznych niezadowolonych klientów w wielu sytuacjach pochwała i zachwyt są ignorowane. Jak widać trochę się rozpisałem zahaczając o różne tematy o których mówi się często ale z nijakim skutkiem.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok