Władymirec t25

26 Sty 2010, 20:26

samurajsj700 napisał(a):A duży to koszt naprawy ???


Zależy od mechanika :) szczerze to się w tym nie rozeznawałem, mam znajomego gościa co ruskie traktory robi od maleńkości i mówił mi tylko żebym uważał na ta blokadę właśnie na takich terenach przyczepnych i nie skręcał broń Boże wtedy.. bo potem trzeba bedzie ładować
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

26 Sty 2010, 20:41

Dzieki za odpowiedz :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 06:01

Mechaniora do władka :lol:
Sam wszystko zrobisz jak masz podstawowe pojęcie.
A włącznik prądu że miałeś ciepły to normalne bo przy kręceniu po tych kablach przechodzi ogromne natężenie i logiczne że szybko się nagrzewają.
U mnie też w poniedziałek nie odpalił, opalarka w rurę od filtra powietrza pomaga mojemu zawsze. I odpalił.

A co do skręcania z blokadą to kwestia wprawy i wyczucia kierowcy bo trochę skręcić się da. Tylko tak jak mówię, trzeba wiedzieć na ile sobie można pozwolić.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 09:06

stasiowski121 napisał(a):Mechaniora do władka :lol:
Sam wszystko zrobisz jak masz podstawowe pojęcie.


Może jednak "średnie", bo ja mam podstawowe i wszystkiego nie zrobię :).
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

27 Sty 2010, 15:26

A czego takiego nie dasz rady zrobić sam ? Oczywiście pomijając wszelkiego rodzaju szlify czy coś takiego.
Ja ostatnio jeszcze jak śniegu nie było remontowałem sobie rozdzielacz i siłownik hydrauliczny od podnośnika. Z demontażem i montażem dzień roboty.
Teraz pasuje mi uszczelnić most żeby mieć lewy hamulec bo olej ze skrzyni mi się na taśmę dostaje.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 15:32

stasiowski121 napisał(a):A czego takiego nie dasz rady zrobić sam ? Oczywiście pomijając wszelkiego rodzaju szlify czy coś takiego.
Ja ostatnio jeszcze jak śniegu nie było remontowałem sobie rozdzielacz i siłownik hydrauliczny od podnośnika. Z demontażem i montażem dzień roboty.
Teraz pasuje mi uszczelnić most żeby mieć lewy hamulec bo olej ze skrzyni mi się na taśmę dostaje.


Siłownik odnowiłem w 100%, i udało mi się to samemu bez pomocy :).

Rozdzielacz tylko demontuję sam, jak się zapcha (mam rocznik 95' więc rozdzielacz jest bardzo wrażliwy) to jadę z nim do majstra co mi za małe piwo rozkręca w drobny mak i usuwa zanieczyszczenia. Sam to tylko spycham tłoczek jak sie zawiesi..

Ogólnie przy skrzyni/silniku nic nie grzebię sam bo się po prostu nie znam na tym..
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

27 Sty 2010, 16:18

A jeszcze mam pytanie jakie można największe opony mu zapiać :?: :idea:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 16:26

Od C-330 wchodzą na styk ale jak jeździsz dużo po górkach takich konkretnych jak np ja mam i koszę trawę na nich to nie polecam bo istnieje ryzyko wywrotki i to dość nie trudno o to. Tam gdzie jeżdżę nim na standardowych oponach i lekkim obniżeniu na zwolnicach nieraz się już wywracałem. Ale jeszcze nigdy nie leżał a mam go od nowości czyli 88r.
A co do rozdzielacza i skrzyni to rozdzielacz sam rozbierałem w drobny mak jak to pisałeś i sam go również złożyłem i o dziwo jest bardzo szczelny.
Skrzynię póki co raz tylko rozbierałem jakieś 3 lata temu jeśli dobrze pamiętam celem wymiany kilku wałków i wodzików bo biegi wyskakiwały nawet po naciągnięciu sprężyn pod kabiną.
Pozdrawiam.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 16:35

stasiowski121 napisał(a):A co do rozdzielacza i skrzyni to rozdzielacz sam rozbierałem w drobny mak jak to pisałeś i sam go również złożyłem i o dziwo jest bardzo szczelny.
Skrzynię póki co raz tylko rozbierałem jakieś 3 lata temu jeśli dobrze pamiętam celem wymiany kilku wałków i wodzików bo biegi wyskakiwały nawet po naciągnięciu sprężyn pod kabiną.
Pozdrawiam.


Ja wiem że rozdzielacz ma dużo drobnych elementów i nie problem go nie złożyć, bądź coś tam "zepsuć".. także się nie czepiam.

Skrzynię raz mi mechanik robił, wyskakiwały biegi, tz. wajcha była na ząbku biegowym, a silnik się rozłączał ze skrzynią i w nieoczekiwanym momencie załapywał, także było tak że się jechało.. tracił prędkość i nagle łup do przodu.. nie było to ani zdrowe dla mnie, ani dla podzespołów. Co się okazało - skrzynia była ok, darmo wymienili kilka elementów, a felerny okazał się łącznik skrzynia-silnik... Kupiłem nowe wkładki które są w nim w środku i działa pięknie.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

27 Sty 2010, 18:16

A macie w po obracane Felgi ?? :mrgreen:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 19:05

samurajsj700 napisał(a):A macie w po obracane Felgi ?? :mrgreen:


Takie że można zamieniać czy o co chodzi? Ja mam na maxa poszerzony ;)
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

27 Sty 2010, 19:15

O to mi chodzi cz masz na odwrót felgi założone :wink: :?:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Sty 2010, 19:22

samurajsj700 napisał(a):O to mi chodzi cz masz na odwrót felgi założone :wink: :?:


W najuboższej wersji poszerzenia, można zamienić koła po prostu, wtedy będzie traktorek troszkę szerszy.. Ja mam założone fele "wgłębieniem" do środka i do tego na samym brzegu koła są.. także jest to rozstaw maxymalny, wystają ponad połowę za błotnik.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

27 Sty 2010, 19:30

Też tak mam :)
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

28 Sty 2010, 05:42

Też tak mam odkąd sięgam pamięcią, niestety mam teren dość górzysty więc o wywrotkę mimo to nie trudno.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997