Współwłaściciel z innego powiatu, a zgłoszenie kupna

04 Lis 2020, 17:29

Witam kolegów i koleżanki. Polonez polonezem, ale żona zechciała mieć coś swojego i tak trafił do nas Peugeot 307CC.

Auto zostało kupione na współwłasność, czyli na mnie i na żonę, ona jako ten pierwszy, ja jako ten drugi. Wszystko byłoby miłe i piękne gdyby nie pandemia, która trochę blokuje pracę urzędów.

Żona i ja jesteśmy zameldowani w innych powiatach, choć miejscem zamieszkania jest jej powiat.

Do sedna.
1. Chcąc opłacić urząd skarbowy można to zrobić w urzędzie odpowiednim mojemu meldunkowi lub meldunkowi żony? Ja mogę u siebie lub ona u siebie?
2. Chcę zgłosić kupno samochodu przez gov.pl - żona nie może, tylko ja mogę. Czy mogę to zrobić ze swojego profilu zaufanego i wybrać aby sprawę odebrał urząd komunikacji zgodny z meldunkiem żony? Techniczne mogę wybrać tam różne urzędy. Dlaczego o to pytam... Bo chcemy aby auto było zarejestrowane na numery jej powiatu. Chyba że mogę zgłosić kupno do swojego urzędu, a potem przerejestrowanie zrobić w jej?

Na przerejestrowanie jest 180 dni, a do urzędów trzeba się zapisywać... A na zgłoszenie kupna jest 30 dni.
RumcajsFSO
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Lis 2020, 10:26

RumcajsFSO napisał(a):1. Chcąc opłacić urząd skarbowy można to zrobić w urzędzie odpowiednim mojemu meldunkowi lub meldunkowi żony? Ja mogę u siebie lub ona u siebie?

Nie meldunkowi, tylko miejsca zamieszkania - rejestrację pojazdu dokonuje się w WK odpowiednim do miejsca ZAMIESZKANIA. Nie zameldowania.
Zgłoszenie kupna pojazdu można zrobić na platformie ePUAP lub wysłać po prostu pocztą.
RumcajsFSO napisał(a):Chcę zgłosić kupno samochodu przez gov.pl - żona nie może, tylko ja mogę.

Jeżeli oboje jesteście współwłaścicielami, to przy przerejestrowaniu musicie być oboje. Nie ma więc znaczenia z czyjego portalu dokonacie przerejestrowania.
Tutaj masz wszystkie potrzebne informacje jak to zrobić
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000