WSZYSTKIE PŁYNY W SAMOCHODZIE

WSZYSTKIE PŁYNY W SAMOCHODZIE

01 Lis 2010, 18:07

Witam, zarejestrowałam się na tym forum ze względu, że potrzebuję pomocy odnośnie auta a także dlatego, że w mojej rodzinie ( czyt. mama i tata ) nie mają prawa jazdy i za bardzo nie ma mi kto pomóc. Prawko zdane i tu się zaczynają schody. Jakie kupić aut, na co zwrócić uwagę, jak duże itd. Ale nie o to chciałam spytać. Jak wiadomo w każdym aucie trzeba dolewać płynu chłodzącego, hamulcowego itd. Oczywiście wiem jak to się wszystko wlewa. Ale chciałam zapytać z jakich firm polecacie kupić poszczególne płyny ? Bo w sklepach jest tego mnóstwo a nie chce się wpakować w jakieś beznadziejne gówn*o. Może to i głupie pytanie ale ktoś może mnie zrozumie gdy tak jak ja ma pierwszy raz styczność z autem.

Przepraszam, że tematu nie umieściłam w odpowiednim przedziale.

:wink:
Urszula__92
Nowicjusz

Miejscowość: Sosnowiec

Re: WSZYSTKIE PŁYNY W SAMOCHODZIE

01 Lis 2010, 18:29

a są jakieś wypróbowane firmy ?
Urszula__92
Nowicjusz

01 Lis 2010, 21:17

Urszula__92 napisał(a):Ale chciałam zapytać z jakich firm polecacie kupić poszczególne płyny

Podstawa to musisz się dowiedzieć jakie stosował poprzedni właściciel auta - bo dzisiaj jest tyle typów i rodzajów różnych płynów ,że nie polecałbym tego mieszać.
Najlepiej stosuj takie płyny i oleje jakie zaleca producent auta.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Lis 2010, 17:12

Ok, rozumiem. Jak coś to jeszcze będę pytać :)
Urszula__92
Nowicjusz

05 Lis 2010, 07:21

Napisz jakie to auto ,to się dowiesz co należy lać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

05 Lis 2010, 23:17

Najprawdopodobniej będzie to opel vectra.
Urszula__92
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat
    Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujących historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie ...
    Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński
    Model koncepcyjny Mistra, najnowsza propozycja marki przygotowana specjalnie z myślą o chińskim rynku, debiutuje w Szanghaju podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej (2013 Shanghai International Automobile Industry ...

• Re: WSZYSTKIE PŁYNY W SAMOCHODZIE

06 Lis 2010, 07:12

To gdy kupisz napiszesz: rocznik,silnik,skrzynia jaka, itd.Podamy ci najlepsze opcje,z których np.ja korzystam.Gdy będziesz w sklepie zauważysz,iż np.nie ma wielkiej różnicy w cenie między tym co najlepsze, a tym co jest przeciętne a nawet badziewne(chińskie wytwory).Są płyny chłodnicze,które wymieniasz co 2 lata, gdyż tracą swe właściwości antykorozyjne,są i takie ,które wytrzymują 5 lat ,bez limitu kilometrów a są tylko troszeczkę droższe,zysk oczywisty.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

06 Lis 2010, 14:37

ok, to jak będzie pewne jakie będzie auto to napiszę i wtedy wysłucham Waszych opinii :)
    Urszula__92
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009