Wybór auta 10-11 tyś

Wybór auta 10-11 tyś

04 Wrz 2015, 17:09

Witam,

Planuję zakup " nowego " auta i mam pewne dylematy na co się zdecydować.

Roczny przebieg : 20-30 tyś
Nadwozie : interesuje mnie raczej tylko sedan/limuzyna
Użytkowanie : Codzienny dojazd do pracy w dwie strony coś koło 40 km,
czasem krótkie dystanse po 3-7 km po miasteczku, raz na jakiś czas trasa ( weekend wycieczka itp ) 300 + km.

Zacznę może od tego, że auta które użytkowałem to mercedes w201 2.0d i obecnie Mercedes w202 1.8 benzyna czyli pierwsza generacja C klasy.
Ogólnie dynamika auta mi odpowiada mogło by być troche lepiej ale nie ma co narzekać. Jedyny minus to korozja...
Chciałbym coś kupić czym pojezdziłbym pare lat z trwałym silnikiem i w miare dobrymi blachami.
Zastanawiałem się nad :
- Audi a6 c4 tylko 2.5 tdi 140 km
Wydaje mi się, że w tej budzie dość dobrze by sobie dobrze radził ten motor + wiele pozytywnych opinii na jego temat. Jedyny minus to, że auto już jest dość wiekowe i trudno raczej było by coś dostać niezajechanego..
Zaznaczam odrazu, że myślałem od a4 b5 z jakimś 1.8t, ale po za tym silnikiem auto kompletnie do mnie nie przemawia. Kłopotliwy zawias, dość biedne wyposażenie i cena zakupu..

- Mercedes w210 ( chyba jakiś diesel z rodziny CDI lub benzyna z gazem ) tylko czy warto rozglądać się za tym modelem ? Mam bardzo mieszane uczucia, głównie chodzi o korozje. Na + auto mega wygodne miałem okazje jechać 2.9 td. Jestem ciekaw waszej opinii czy warto się w to pchać czy lepiej odpuścić.
Jakie silniki są warte uwagi w tym modelu ?

- Honda Accord VI 1.8 / 2.0

Dość ładny japończyk, wydaje mi się, że napewno lepsza opcja od a4 b5.
Na + dość dobre silniki w miare dynamiczne i po moim aktualnym Mercedesie nie żałowałbym chyba przesiadki na tego Accorda. Jak to jeszcze jest z popijaniem oliwy w tych silnikach ?
W przypadku Hondy kupowałbym czystą benzynę bez gazu.

Wiem, że przedstawiłem auta dość różnych segmentów, ale sam nie wiem na co moge się zdecydować. Interesuje mnie najbardziej ten Accord/Audi.
Prosiłbym jeszcze o jakieś propozycje, jakiegoś japończyka/niemca ?

Mój budżet 10-11 tyś.
lukasz78
Początkujący

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Civic V
Silnik: 1.5 d15b2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Wybór auta 10-11 tyś

05 Wrz 2015, 19:03

Wybrałeś bardzo dobre samochody ze świetnymi silnikami, ale w związku z ich zaawansowanym wiekiem będzie problem, żeby znaleźć coś w odpowiednim stanie technicznym. Do listy możesz dorzucić:
- Toyotę Avensis 2.0 128KM + LPG albo 2.0TD (mój kuzyn jeździł wcześniej Avką w dieslu, obecnie w benzynie i jest bardzo zadowolony, niestety mało tego w ogłoszeniach),
- BMW E34 525i + LPG (tu o opinię pytaj kirina88 albo pkc, nie miałem do czynienia z tym autem, ale zbiera tu dobre recenzje),
- Peugeot 406 1.8 albo 2.0 + LPG (wiem, Francuz, ale wyjątkowo udany).
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200 Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200
    Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. ...
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost rozwija moc 318 KM (o 46 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 740 Nm (w zakresie 1800-2800 obr./min., o 90 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005