Wybór niedrogiego Diesla

21 Sie 2018, 17:30

Poszukuje dla siebie niedrogiego auta z Dieslem lub LPG do codziennej jazdy na trasę i do miasta. Znaczek na masce nie ma znaczenia. Oglądnąłem już trochę aut i mam dwa które zwróciły na mnie większą uwagę. I teraz mam dylemat, problem który z nich wybrać ?

1. Ford C-MAX 1.6 TDCI z 2005r. w 2008r sprowadzony, od tamtej pory dwóch właścicieli w kraju.
[link do Gratka wygasł]

Z mankamentów po jego oględzinach wyszło że;
- jeden próg jest mocno skorodowany, spasowanie tylnej klapy jest złe i uszkodzony fragment klosza tylnej lampy. Poza tym technicznie auto jest ok, lakier sprawdzałem miernikiem, silnik, zawieszenie i wnętrze w dobrym stanie nie budzące zastrzeżeń.

2. Kia Magentis 2.0 CRDi z 2006r/2007r. pierwsza rej, sprowadzony z Belgii w 2012r, od tamtej pory jeden właściciel.
[link do auto.pl wygasł]

Z mankamentów po jego oględzinach wyszło że;
- cały lewy bok malowany był w garażu przez partacza i źle spasowana lampa lewa przednia (wyglądałoby mi to na lekką kolizję i przecierkę lewego boku, podłużnice i wnęki były ok)
-bicie tarcz hamulcowych przy gwałtownym hamowaniu i ciągłe świecenie kontrolki hamulców.
- mocno wytarta kierownica
Poza tym technicznie auto jest ok, spód auta zdrowy, zawieszenie nie wytłuczone, bogate wyposażenie, wewnątrz wszystko działa jak należy, silnik i skrzynia nie budzi zastrzeżeń.

Zatem które auto wybrać, na które radzilibyście sie zdecydować?
Obydwa sa zarejestrowane w kraju i w cenie 8 tys po negocjacjach.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

21 Sie 2018, 18:50

Ja brałbym Magentisa
Też właśnie takiego sprzedałem dosłownie 1 dzień wstecz.
Miałem Mega fają wersję, troszeczkę bogatszą ..od 1 właściela od nowości , i nie lakierowany, troszeczkę tym jeździłem i jeździ się naprawdę bajka
Rok 2007/08 ale cena do twojej + 4500zł :mrgreen: z tym że technicznie TOP po bardzo dużym serwisie.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ryzykowne rozmowy podczas jazdy
    Rozmowa przez telefon, pisanie SMS-ów podczas jazdy czy manipulowanie przy innych urządzeniach elektronicznych sprzyja dekoncentracji i roztargnieniu kierowców. Kiedy kierowca pisze SMS-a w trakcie jazdy, ryzyko ...