Wyciek płynu z chłodnicy AUDI

16 Wrz 2020, 20:53

Witam. Moje autko to audi a3 8p 1.9tdi 2006 rok kod silnika BLS Kilka dni temu zauważyłem, że wycieka mi płyn z chłodnicy.
Dałem auto do mechanika, nic nie znalazł powiedział, że może jest obudowa termostatu walnięta i to będzie do wymiany ale narazie mam jeździć i obserwować (żenada). Dziś wykonałem trasę ok 80 km, jechałem cały czas 150 km/h, czasami redukcja z piątki na 4 przy prędkości 100km/h.
Dojechałem, nagle kontrolka , że płynu ubyło. Odkręcam korek faktycznie ponad połowa płynu skądś się ulotniła. Zalałem płyn, pojechałem po jakimś czasie z powrotem do swojego miasta. Jechałem cały czas stałą prędkością 100/120km/h i nie dawałem mu na duże obroty. Płynu prawie nic nie ubyło ale jednak cos tam zniknęło. Auto pali normalnie, pod korkami chłodnicy jak i wlewu oleju majonezu nie ma, auto nie dymi ani nigdy nie przekroczyło 90 stopni. Co polecacie ? Naprawdę mam już dość auto niedawno kupiłem i już tyle problemów pozdrawiam.
kubek1227
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Wrz 2020, 06:48

Może gdzieś po silniku leci lub na kolektor i poprostu paruje dlatego ciężko znaleźć wyciek. Silnik jest czysty i suchy czy ufajdany? Na czystym napewno było by łatwiej znaleźć wyciek
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Wrz 2020, 08:54

W tym przypadku warto poszukać barwnik UV do płynu chłodzącego. Kosztuje około 40 zł za 100ml, które starczają na układ 5 litrów płynu. Albo barwnik w postaci proszku, który rozpuszcza się w płynie. Koszt podobny.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Wrz 2020, 09:52

Silnik jest wyczyszczony i wszystko inne też, pod spodem jest pokrywa pod silnikiem i często zauważyć czy cos leci
kubek1227
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Wrz 2020, 09:54

A w czym owy płyn ma pomóc? Zatamuje uciekanie płynu?
kubek1227
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Wrz 2020, 10:57

Dodam,że dziś rano znowu płynu nie było kontrolka się paliła pojechałem 2 km od domu na stację otwieram maskę odkręcam korek i płyn podniósł się do ponad połowy więc gdzieś mocno zasysa, z 0 do ponad połowy ...
kubek1227
Nowicjusz
 
Posty: 6

19 Wrz 2020, 07:54

kubek1227 napisał(a):A w czym owy płyn ma pomóc? Zatamuje uciekanie płynu?

Nie zatamuje, ale pokaże gdzie jest wyciek.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Wrz 2020, 22:20

Czyli zero pomocy, "forum samochodowe" :lol:
kubek1227
Nowicjusz
 
Posty: 6

23 Wrz 2020, 06:50

serio? czego oczekujesz? że ktoś nie widząc auta wskaże Ci miejsce wycieku? no zastanów się chłopie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Wrz 2020, 07:53

kubek1227 napisał(a):Naprawdę mam już dość auto niedawno kupiłem i już tyle problemów
A może poprzedni właściciel wymieniał płyn w układzie przed sprzedażą i źle odpowietrzył układ po takim zabiegu? Samochód masz krótko więc ciężko jest powiedzieć co tam może być. Jak nie widzisz żadnych wycieków tak jak wspomniałeś to masz dwa trzy wyjścia: 1 - olej wydostaje się na kolektor i odparowuje, 2 - przedostaje się do komory spalania, 3 - przedostaje się do oleju.

Masz osłonę silnika i nie możesz obejrzeć silnika od spodu? Zdejmij ją na kilka dni i zobaczysz czy wtedy coś zaobserwujesz. Na razie jest sucho więc jeżeli jest jakiś wyciek to na pewno go zauważysz.

Czasem problemy które wydają się proste są trudne do zdiagnozowania.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

23 Wrz 2020, 12:52

Wczoraj jechalem do gdanska trasa 150 km, plyn nawet o ml sie nie zmiejszył, ja już nie wiem o co chodzi. Kolega powiedział, że może pompa wody dobrze zasysa płyn ja już nie wiem co mam robić. Czy może to byc uszczelka pod glowica ?
kubek1227
Nowicjusz
 
Posty: 6

23 Wrz 2020, 14:56

kubek1227 napisał(a):Czy może to byc uszczelka pod glowica ?
Możesz sobie zrobić prosty test na CO2. On jest tani a zawsze coś Ci już powie.
kubek1227 napisał(a):Wczoraj jechalem do gdanska trasa 150 km, plyn nawet o ml sie nie zmiejszył, ja już nie wiem o co chodzi.
No to może jest tak że już nie będzie ubywało płynu bo był układ zapowietrzony i już się odpowietrzył. Obserwuj jego poziom i zwracaj uwagę na to jak jeździsz czy jest to raczej spokojna jazda czy bardzo dynamiczna.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

25 Wrz 2020, 21:19

Odkręcić korek wlewu płynu,odpalic silnik i niech tak sobie pochodzi z 15 minut na wolnych,trzeba mieć pewnosć,że układ jest odpowietrzony oraz,że w układzie jest tyle ile powinno być,inaczej mogą się dziać cuda.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)