Wyciek z chłodnicy - wymieniać czy zastosować uszczelniacz?

24 Mar 2022, 09:23

Witam,
mechanik stwierdził wyciek z chłodnicy, przy czym z uwagi na koszty poradził, żebym najpierw spróbowała wlać uszczelniacz (koniecznie w płynie, a nie proszek) i dopiero jak to nie pomoże wymiana chłodnicy. Nigdy nie słyszałam o takim uszczelniaczu, ale mechanik z wieloletnią praktyką. Co o tym sądzicie?
Auto Kia Sportage 2 l benzyna 4wd 2008 r.
krystyna321
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Mar 2022, 09:35

Jeżeli jest to niewielki wyciek to uszczelniacz może pomóc ale wtedy nigdy nie wiesz czy problem szybko nie wróci. Moim zdaniem zadziała to na krótką metę. Kilka lat temu miałem takie auto które kręciło się po miejscu z braku czasu na wymianę chłodnicy zastosowałem taki preparat i był to jak dobrze pamiętam Liqui Moly 8347 uszczelniacz chłodnicy. Preparat pomógł coś na około rok i tu już została wymieniona chłodnica.

Moim zdaniem można coś takiego zastosować profilaktycznie ale w przypadku kiedy samochód jeździ gdzieś na miejscu. Jak bym latał w trasy raczej bym taki środek odpuścił i wymienił chłodnicę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Mar 2022, 10:29

Kiedyś to się piło dużo kawy fusiastej :) I to pomagało.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Mar 2022, 22:41

stosowałem kilka razy i się udało, ważne że musi być to naprawdę drobny wyciek bo jeżeli już leci ciurkiem to tylko proszek zostaje na ratunek albo wymiana
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Maj 2022, 10:31

W moim starym W210 preparat Kleen Flo skutecznie zatamował wyciek z okolic uszczelnienia pompy płynu chł.ubytek ok.litra na 1000 km,po zabiegu minęło już wiele lat,obecnie w następnym przy wymianie płynu zastosowałem profilaktycznie Liqui Moly,konsystencja taka sama,zupełnie płynny bez cząstek stałych,polecam stosowanie profilaktyczne,niech sobie krąży,w uproszczeniu takie preparaty działają podobnie jak płytki krwi w układzie krwionośnym,tzw.kaskada krzepnięcia,preparat reaguje tylko z powietrzem tworząc twardą glazurę ,w moim przypadku wokół uszczelnienia pompy wytworzyła się skorupa widoczna gołym okiem,taki preparat po raz pierwszy pojawił się ponad 20 lat temu,nazywał się Wick.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Touareg I
    Touareg to duży SUV klasy średniej-wyższej, bezpośredni konkurent m.in. Mercedesa ML i Toyoty Land Cruiser. Konstruktorzy z Wolfsburga postawili na luksus i to, co teoretycznie w terenówce powinno być najważniejsze, ...