Wyciszenie trzeszczenia plastików w aucie

23 Lis 2017, 15:31

Witam
Posiadam Citroena C4 i strasznie denerwują mnie trzeszczące plastiki. Nie jest to jakaś masakra, ale trochę drażni. Znalazłem na forum sposób z wciśnięciem uszczelki w kształcie litery "T" w szczeliny między plastikami. Uważam, że pomysł świetny, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć takich uszczelek.
Znalazłem coś takiego na aliexpress: http://tnij.at/207458
ale za nic nie mogę znaleźć jak to się nazywa po Polsku, ani pod jaką nazwą mogę tego szukać. Jeżeli ktoś wie, gdzie mogę coś takiego dostać to proszę o pomoc. To z aliexpress raz, że idzie ponad miesiąc to nie pasują mi kompletnie kolory. Najlepiej pasowałby czarny albo brązowy tak jak reszta tapicerki auta.
xSannti
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Mazda 323F BJ
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Gru 2017, 12:48

Będziesz miał z tym masę zabawy ale robota dość przyjemna.
Ja bym to zrobił tak że kupił bym mate wygłuszeniową (najcieńsza), zdemontował deskę rozdzielczą, boczki drzwi, obudowy kolumny, tunelu i innych. Okleił bym sobie drzwi ale tak by wypełniały całość pod zakładanym później plastikiem (boczkiem). Przez te matę przejdą śruby i podobne.
To samo zrobił bym z deską (wszędzie w miejsca montażowe wkleił matę). Gdy przykręcisz deskę rozdzielczą to siłą rzeczy oprze się ona własnie na macie w miejscach skrecania śrubami. Dodatkowo pod każdą śrubę dał bym filcowe podkładki.
Na inne trzeszczące zabawki typu wywiewy ogrzewania, schowki, popielniczka, zegary i podobne użył bym naklejanego filcu. Jest masa tego na rynku.
speedyrider
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017