Wygodne, segment D, do 50k.

Wygodne, segment D, do 50k.

17 Wrz 2014, 21:39

Witam.

Od jakiegos czasu zaczynam rozgladac sie za nastepca moich obecnych 4 kolek. Samochod 3/4 czasu wozi tylko mnie i powietrze - dojazdy do pracy. Dziennie robione min. te 2 tripy po 20km w jedna strone. Rocznie zazwyczaj w okolicach 15kkm, w stosunku moze 40:60 miasto:trasa. Do wydania bedzie ok 50k brutto. Moze z 10% doloze jesli bedzie warto.

Czego bede oczekiwac:
-rcznik od 2010 - chcialbym z 5 lat tym autem pojezdzic
-segment raczej D - cos zgrabnego.
- 4/5 drzwi, zadnych coupe
- min. 150KM
- skrzynia dowolna, ale wolalbym unikac kosztownych automatow
-raczej benzyna, mozliwosc zalozenia lpg bedzie bonusem. Flotowe diesle z ogromnym przelotem odpadaja
-bogate wyposazenie - skory bardzo mile widziane :)
-4wd lub RWD preferowane.
-bezawaryjnosci i niskich kosztow utrzymania :)

Tyle z suchych danych. Po ostatnich zakupach uzywanego auta wiem, ze nie ma co sie nastawiac na jeden model bo takiego nigdy nie znajdziemy i trzeba szeroki frontem temat atakowac. Co do tej pory wpadlo mi w oko:

-audi a4 - zwlaszcza w kombi i z quattro mi sie te autko bardzo podoba, ale te silniki 1.8 i 2.0 tfsi smierdza mi mina - jeszcze nic dobrego o nich nie czytalem. Serio to sa takie skarbonki? I jak ze spalaniem, bo lpg tu nie wejdzie.
-bmw e90 - niestety najbrzydsza z wszystkich trojek :) i ciezko w budzecie znalezc taki rocznik.
-cytryna c5 - ostatnio mialem opcje sie tym przejechac i ten hydrozawias robi wrazenie. Jak jednak z awaryjnoscia takiego rozwiazania? No i te silniki 3.0 raczej nie sa czesto spotykane.
-honda accord - jeden z moich faworytow, zwlaszcza gdyby udalo sie wyrwac type S. Tutaj chyba min nie ma? :) szkoda ze tylko fwd
-lexus is250 - tutaj rocznika na pewno nie dostane, wiec cos starszego bym musial wybrac. ale z drugiej strony moje 12letnie is200 od 4 lat bez awarii zadnej jedzdzi. Tutaj moglbym zaufac ;)
-mazda 6 - wszyscy strasza rdza, no i z wyposazeniem tez ciezko o bogate opcje.
-insignia - ciekawe auto sie wydaje, silniki 1.6 i 2.0 o odpowiedniej mocy, trafiaja sie nawet wersje z haldexem.
-suzuki kizashi - to taki rodzynek. Malo tych aut, ale wydaja sie dosc interesujace i ceny atrakcyjne. Ktos cos wiecej o nich powie?
-volvo s60/v60 - wersja t5 z awd, ale tutaj bym zdecydowanie troche dolozyc musial ;)

Tyle wstepnie. Faworytami sa Accord i Volvo. Teraz chetnie poslucham czego sie wystrzegac przy podanych modelach, a moze i propozycji czegos innego.
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...
    Jak zaplanować powrót z wakacji? Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      S2020005
      Subaru Impreza STI