Auto dla 2+2 + pies do 50k

16 Lut 2022, 13:47

Cześć, powoli rozglądam się za nowym autem. Obecnie jeżdżę octavia II 12r 1.6 z LPG (auto znam od nowości, najpierw jeździli nim moi rodzice a od 6 lat ja). Rocznie robię około 20kkm 65% trasa 35% duże miasto. Powoli mam dość LPG i ciągłego uganiania się z nim, nie mam na to czasu ani ochoty, dodatkowo po przeliczeniu wszystkich kosztów to oszczędności są w okolicach 1500 zł rocznie (salonowa instalacja landi renzo, obecnie już mam 3 listwę wtryskową). Co do wymagań:
Rocznik od 2015 (chce żeby spełnial normę euro 6),
Przebieg do 160 kkm (w swoim mam 200 więc po prostu chcę żeby miało mniej, wiem, że samo wymaganie jest nieco z dupy)
Benzyna lub hybryda, jak najmniej awaryjna konstrukcja, nie potrzebuje fajerwerek.
Spalanie średnie do 7.5 (biorę pod uwagę raporty uzytkownikow na Autocentrum, chodzi o to żeby auto spalo nieco mniej niż octavia jeżdżąca na benzynie).
Żeby nie był większym mułem niż octavia ;)
Bagażnik minimum 400l
Jeśli koszty eksploatacji wzrosną a bezpieczeństwo również to mile widziane

To co biorę pod uwagę:
Auris 1.6 lub hybryda
Corolla 1.6
Avensis 1.6 lub 1.8
Ceed II 1.6
Carense

Przy naciągnięciu budżetu:
I30/ceed 1.4 turbo lub 1.5 (i30) są roczne samochody za około 65k
Elantra

Wiem że propozycje są w budżecie lub lekko ponad nim ale aukcje przeglądam codziennie i samochody się nie sprzedają (jak jest atrakcyjna oferta to idą szybko, tak za 43k poszedł Auris kombi 16r, bezwypadkowy). Dzwoniłem w kilka miejsc i już teraz wiem, że da się coś urwać :). Mile widziane inne propozycje, nie przekreślam silników z turbo.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 241
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2022, 17:21

Ogólnie typy masz ok, wywaliłbym tylko avensisa 1.6 bo to za słaby silnik do takiej budy.

sisinho17 napisał(a):Rocznie robię około 20kkm 65% trasa 35% duże miasto.


Szczerze mówiąc to nawet minuty bym się nie zastanawiał tylko kupił diesla. Kupisz taniej niż pb, spalisz mniej. Skoro nie zależy ci na bardzo szybkim aucie to takie 1.5/1.6 w kompakcie będzie idealnym rozwiązaniem.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Lut 2022, 17:33

Dzięki za odpowiedź. Co do diesla to trochę się obawiam adblue bo chyba tylko takie spełniają normę euro 6. Do tego czasem 2-3 tyg jeżdżę tylko w mieście na odcinakach 5-8km.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 241
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Kwi 2022, 18:41

Odświeżam temat z lekka zmianą. Może macie inne propozycje? Najważniejsze żeby samochód był w pb lub hybrydzie (absolutnie odpada diesel). Może być starszy, może trochę więcej palić. Potrzebuje propozycji bo już przebieram poczynając od Tipo aż po V70, coraz mocniej doceniając swój samochód (nigdy w życiu się tego nie spodziewałem). Samochód na lata, chce kupić, dbać i jeździć :)
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 241
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Radykalne coupe o czterech obliczach - Lexus RC
    Od oszczędnego, luksusowego coupé, przez sportowe auto z legendarną V-ósemką, po torowego potwora – żaden inny samochód w ofercie Lexusa nie ma tyle twarzy, co Radical Coupé, czyli RC. Sprawdzamy, ...