Wygodny samochód do 20-25 tysięcy

28 Mar 2016, 14:06

Witam,

Rozstałem się właśnie z audi A4B6 2.0 ALT (brał olej, zawieszenie się kończyło, ktoś mi go nieźle zarysował). Szukam teraz czegoś w podobnym segmencie, który będzie mało awaryjny i wygodny.

Wymagania:
Sedan,
Manualna skrzynia biegów,
9-10 do setki.

Większość czasu to miasto i obrzeża, teraz zaczyna się robić fajniejsza pogoda to weekendowe wypady na trasę. Rocznie robię gdzieś 17 tyś km.
Więc tutaj ropniaki odpadają na wejściu, tylko PB z możliwością LPG.

Czytałem już wiele tematów na forum i większość wskazuję pewien kierunek:
BMW E46 2.2 - 2.5, niestety moim zdaniem jest to samochód wielkiego ryzyka i w tym przedziale cenowym nawet górnym będzie ciężko coś znaleźć bez grama kitu i w miarę fajnym wyposażeniu. jeżeli ktoś uważa inaczej i jest mi w stanie znaleźć coś uczciwego to czekam na propozycje :roll:

Moje dalsze rozważania to:
Honda Accord VII 2.0 - Taki mój faworyt :)
Toyota Avensis 1.8 - chociaż czytałem, że nie są tak bez awaryjne jak wiele osób mówi.
Mercedes W203 1.8 - 2.2 Kompresor - podobno rdzewieją, jeżeli to nie mit to stanowczo odpada.
Saab 9-3 1.8T(2.0 150km) - Niby wygodny, niby ładnie się zbiera ale coś mi w nim nie pasuje
Audi A4 B6 1.8T - Rozważam powrót ale tylko do 1.8T Quattro z bogatym wyposażeniem co graniczy z cudem :P

Rejon: mazowiecki
Kex
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2016, 17:54

Mercedes W203 1.8 - 2.2 Kompresor - podobno rdzewieją, jeżeli to nie mit to stanowczo odpada.


Chyba od 2005 dostały ocynk, te poniżej to rdzewiaki ;x
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Mar 2016, 18:48

1.8T jest całkiem OK jednak ma słaby dół. Jedzie jak sie gazuje. Lepiej szukać mocniejszych wersji.
Plus za małe spalanie u mnie średnio 10litrów lpg.
Jak chcesz autko żwawe w całym zakresie obrotów to 3.0 N/A optymalne.
Rozpatrz jeszcze Volvo 2.5T jak wolisz doładowane.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Mar 2016, 19:41

Z volvo odpuszczam S40 II to raczej nie mój budżet.

Raczej jestem za czymś z mojej puli. Kasa do 25 max.

Top 3:
Najchętniej bym się skusił na e46 2.2 fajnie wyposażoną ale obawiam się, że zalepione wszystko kitem albo składane z 3.

Audi A4B6 1.8T - ciężko o jakieś fajne wyposażenie, nawet głupi tempomat czy podgrzewane fotele.

Saab 9-3 - fajnie idzie, fajne wyposażenie, ale prowadzeniem nie byłem zachwycony :/

erni13 napisał(a):Chyba od 2005 dostały ocynk, te poniżej to rdzewiaki ;x

Jestem ciekaw czy da rade znaleźć coś godnego uwagi z tego roku w moich pieniądzach.

O hondzie jak się naczytałem to dostępne dla mnie roczniki mają problemy z braniem oleju i problemy z wałkami rozrządu?
Kex
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2016, 20:06

W203 po lifcie maja lepsze zabezpieczenie przed korozja lift 2004
energyy
Początkujący
 
Posty: 53
Miejscowość: Śląśk

29 Mar 2016, 09:45

Kex napisał(a):aab 9-3 - fajnie idzie, fajne wyposażenie, ale prowadzeniem nie byłem zachwycon

dziwne, że jakości wnętrza się nie czepiłeś :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...
    Czy stosowanie dodatków do oleju i paliwa się opłaca?
    Kierowcy ze względu na utrudnioną sytuację na rynku samochodów, coraz częściej poszukują rozwiązań, które pomogą im utrzymać silnik pojazdu w jak najlepszym stanie przez długi czas. Jedną z opcji, jaką oferują ...