Wykreślenie współwłaściciela a brak przeglądu

02 Lut 2024, 12:31

Dzień dobry. Jestem współwłaścicielem starego auta które od lat stoi w krzakach i nie nadaje się do jazdy. Właściciel nie chce go złomować, a ja nie chce byc już współwłaścicielem tego auta. W urzędzie nie chcą mnie odpisać ponieważ auto nie ma przeglądu. No i nie będzie miało. Jakie jest wyjście z tej sytuacji?
Karolszadek
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lut 2024, 14:22

Napisz umowę darowizny swojej części pojazdu i tyle, zgłaszasz to do urzędu, ubezpieczalni i mozliwe ze skarbowego po kłopocie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lut 2024, 15:48

Napisałem umowę zrzeczenia się części wspólnej że oddaje bez żadnych roszczeń swoją cześć właścicielowi i zaniosłem to do wydziału komunikacji. Dostałem informację że dopóki nie będzie miał przeglądu nie mogą nic zrobić i muszę anulować wniosek.
Karolszadek
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lut 2024, 17:19

To idź jeszcze raz bo pani w okienku pewnie humoru nie miała albo zaniosłem byle co i nie wiedziała co z tym zrobić. Gotowce znajdziesz w Google.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lut 2024, 17:30

To był gotowiec z Google. Zapłaciłem opłatę 10 zł jak i później zadzwonili że się nie da
Karolszadek
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lut 2024, 17:48

Niestety każdy urząd rządzi się swoimi prawami, to niech ta mądra pani teraz da Ci rozwiązanie z sytuacji
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lut 2024, 19:43

Karolszadek napisał(a): Jakie jest wyjście z tej sytuacji?
Jednak przekonać właściciela aby to padło zezłomować .Dla obydwóch stron najlepsze rozwiązanie , chyba że ....dodatkowe pytanie na końcu... Powinieneś go uprzedzić że jeżeli jednak uda Ci się wykreślić z DR to na nim będą ciążyć obowiązki pod rygorem ewentualnej kary . Bo tak . Ty zrzeczesz się , czy tam darujesz mu swą część ( oczywiście podpisze że przyjmuje to dobrowolnie , świadomie ......) , to on powinien również zgłosić się do WK (30 dni od podpisania umowy )że nabył Twoją część auta umową taką a taką ..... ( powinien również zawitać do US bo to on nabywa - wartość rynkowa , stopień pokrewieństwa ....... ). Będzie w WK to zażądają od niego przeglądu .Sytuacja bardziej kłopotliwa dla niego. Do końca 2023 była opcja albo zgłoszenie zbycia /nabycia auta ( tutaj nikt nie pytał o przegląd ) lub rejestracja /przerejestrowanie . Z nowym rokiem się zmieniło . Tylko rejestracja i rządanie przez WK ważnego przeglądu . Zapytam o OC za to auto ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna