Wymiana oleju po 2k km - C4 PureTech 130 KM

19 Paź 2016, 19:51

Dobry wieczór, zastanawiałem się nad wymianą oleju w C4 PureTech 130 KM. Narazie mam przejechane około 2200 km (w około 1,5 miesiąca) z czego 3/4 to trasa. Silnik nie był jakoś mega obciążany, starałem się nie przekraczać 3 k obrotów, ale na autostradzie mogło się nieraz zdarzyć. Rozmawiałem z salonem na Wielickiej i w sumie "mój" sprzedawca nie powiedział że zaleca/nie zaleca, tylko wspomniał o koszcie około 600 PLN. A co Wy myślicie? Mając w planach dłuższe użytkowanie, powinienem wymienić ten olej? I jeszcze jedna sprawa - pokrywa ceramiczna lakieru - czy warto? Ktoś zna jakieś dobre miejsce w Krakowie?
Stoned
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Rze/Krk
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Citroen C4
Silnik: 1.2 PureTech 130 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

20 Paź 2016, 04:12

Ja w swoim wymieniłem po 3tys. Mitsubishi też nie ma tego w zaleceniach, ale zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi. Tylko cena szokuje :shock: Ja zapłaciłem za wymianę 40zł-ze swoim olejem i filtrem wyszło mi coś koło 200zł za całość-oczywiście nie w ASO :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyższa szkoła jazdy dla kierowców i narciarzy
    Wyjazdy na narty dają miłośnikom tego sportu dużo radości i satysfakcji. Wbrew pozorom narciarstwo alpejskie i podróżowanie samochodem mają wiele wspólnego. By przyjemne doznania z jazdy na nartach i podróży ...