Wymiana oleju

30 Sty 2010, 19:32

Mam pytanie,czy do wymiany oleju w Touranie 2.0 TDI 136KM musze odkrecic spodnia oslone silnika czy moze jest jakis "lufcik" przez ktory mozna spuscic stary olej??
misiek830925
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Hobro
  • 30 Sty 2010, 20:09

    Nie rozumiem dokładnie o co Ci chodzi,ale olej spuszcza się korkiem spustowym na dnie misy olejowej.
    Pozdrawiam,
    norpaw
    norpaw
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1107
    Zdjęcia: 9
    Miejscowość: k/Poznań

    30 Sty 2010, 20:21

    Znając powszechne manewry konstruktorów aut by utrudnić użytkownikowi nawet wykonywanie wydawało by się najprostszych czynności przy samochodzie,możliwe że VW zastosował osłonę silnika od spodu i by wymienić olej trzeba odkręcić osłonę silnika.Może okazać się,że to nie będzie takie łatwe.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    31 Sty 2010, 14:08

    Wlasanie o to chodzi ze jest ta oslona i nie przyjrzalem sie jej dlatego tez nie wiem czy musze ja zdemontowac czy da sie to obejsc zeby dopchac sie do miski

    [ Dodano: Nie Sty 31, 2010 14:09 ]
    Chodzi o to ze dostep do miski jest zabudowany ta oslona
    misiek830925
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    Miejscowość: Hobro

    31 Sty 2010, 14:22

    To niestety musisz ją zdjąć,uważaj tylko byś nie urwał zaczepów,Vw-agen lubi przykombinować tak, by obsługa aut była bezproblemowa tylko dla ASO.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    01 Lut 2010, 16:15

    a może warto po raz pierwszy zajechać do jakiegoś warsztatu, wymiana niewiele kosztuje, a podejrzysz co i jak
    neovo
    neovo
    Nowicjusz
     
    Posty: 44
    Miejscowość: lublin
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie
      Najnowsze dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, dotyczące wolumenu rejestracji nowych samochodów pokazują, że udział w rynku europejskim firmy Hyundai w pierwszym kwartale 2013 ...