Wypadanie zapłonu Audi A3 8p 1.6 FSI

31 Sty 2021, 15:52

Witam, pół roku temu zakupiona audi a3 1.6 fsi z przebiegiem 140000, wszystko działało jak nalezy. Jakiś czas temu auto zaczęło szarpać, podłączyliśmy z kolegą komputer i okazało się że wina cewek. Cewki używane od golfa, szarpać przestało. Niestety kilka dni później wystąpił problem z zapłonem. Auto na zimnym silniku odpala w miarę normalnie i tak pracuje. Im wyższa temp. Silnika tym ciężej uruchomić pojazd, bywa że muszę próbować 5-6 razy żeby samochód odpalił. Dodatkowo auto szarpie na małych obrotach i mocno dusi. Po kilku minutach zapala się Check Engine i auto pracuje fatalnie. Komputer ciągle pokazuje tylko wypadanie zapłonu na 1 cylindrze, po zamianie cewek cylinder się nie zmienia - dalej nr 1. Wymienione świece - nadal nic. Jestem laikiem a mój mechanik być może długo będzie diagnozował problem, może ktoś z Was wie w czym leży problem i podsunie pomysł co sprawdzić? Mam wydruk z ciśnienia w cylindrach i wszystko jest okej. Bardzo proszę o pomoc
lexonovsky
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Lut 2021, 07:50

A te ciśnienie w cylindrach to jakie jest? Mierzone na ciepłym czy zimnym. Wrzuć zdjęcie.
Rozrząd był robiony? Ogólnie tu tylko komputer może pomóc i nie chodzi o odczytanie i skasowanie błędów
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4