Wyrczenie silnika corsa C 1.0

23 Lis 2013, 16:39

niedawno kupiłem corse C poj 1 litr rocznik 2004. po przejchaniu jakies 5 tys kilometrow pojawiła się usterka. wygląda to tak: po przejechaniu jakies 20 km w dni ciepłe a teraz w chlodniejsze dni po jakiś 40 km pojawia się dziwny dźwięk. dochodzi on z silnika, wlasciwie wydaje się jak by ten dźwięk miał źródło między silnikiem a deską rozdzielczą, dźwięk ten nasila się wraz ze wzrostem obrotów silnika. po przekroczeniu obrotów około 3, 5 tys jest to głośniejsze niż sama praca silnika. jak by opisać ten odgłos.? słychać to tak jak by się właczał w tym miejscu dodatkowy jakiś silniczek, wiatrak. coś co się szybko kręci i jakąś swoja częścią lekko haczy o swoją obudowę.
nie jest to rozrząd bo miałem wymieniane popychacze pneumatyczne rozrządu i mechanicy mówili że rozrząd jest ok
byłem jeszcze u dwóch innych mechaników powiedzieli ze nie wiedzą co to jest zebym jechał do innych warsztatów gdzieś gdzie z takim czymś się spotkali.
proszę o ewentulaną podpowiedz. z góry dziękuje za pomoc
agrimon2
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: corsa c
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Lis 2013, 17:29

Ten silnik ma jeden bardzo słaby punkt,mocny np.w silnikach Mercedesa,łańcuch rozrządu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Lis 2013, 22:05

to nie rozrząd było tam patrzone
agrimon2
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: corsa c
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech
    Obecność miejskiego hatchbacka wśród supersamochodów nie jest przypadkowa. Toyota Yaris GRMN nie jest zwykłym autem do jazdy między pracą, centrum handlowym, a osiedlem. Chyba, że po drodze przejeżdżamy przez ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji
    Zaledwie sześć miesięcy po europejskim debiucie rynkowym nowego Outlandera w wersji z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego ...