Wyrejestrowanie samochodu

Wyrejestrowanie samochodu

17 Kwi 2011, 13:35

Witam.

W moim samochodzie silnik wyzionął ducha. Chciałbym go zostawić na części bo posiadam drugi identyczny. Niestety w naszym pięknym kraju nie da się nic normalnie załatwić więc zostaje mi fikcyjna sprzedaż pojazdu.
W związku z tym mam do Was pytania:

Jak wygląda weryfikacja danych kupującego w urzędzie komunikacji? W ogóle to sprawdzają? Oprócz umowy sprzedaży i dowodu osobistego co muszę przynieść do urzędu?

Pozdrawiam
Marcin
pulkowniczek
Nowicjusz

Miejscowość: Bibice

Re: Wyrejestrowanie samochodu

17 Kwi 2011, 13:53

pulkowniczek napisał(a):Jak wygląda weryfikacja danych kupującego w urzędzie komunikacji? W ogóle to sprawdzają? Oprócz umowy sprzedaży i dowodu osobistego co muszę przynieść do urzędu?

Jestem pewny ze tak.Przeciez muszą zobaczyć czy wszystko zostało poprawnie wpisane tzn.nazwisko kup.,adres,nr.dokumentu tozsamości /D.O.lub inny/nr.pesel lub nip./bynajmniej kiedys tego ządali/.Robia sobie ksero takiej umowy k/s i po wpisaniu na orginale ze pojazd został sprzedany dostajesz to spowrotem.Dla WK wystarczy Twój D.O. i umowa k/s ....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

17 Kwi 2011, 14:04

Ale czy to sprawdzają na miejscu? Chodzi o to żeby urzędnik nie powiedział mi w urzędzie: "Ale taka osoba nie istnieje, coś Pan kręcisz, zgłaszam to na policje" :). Czy robią ksero i później to sobie weryfikują?
pulkowniczek
Nowicjusz

17 Kwi 2011, 14:11

pulkowniczek napisał(a):"Ale taka osoba nie istnieje, coś Pan kręcisz, zgłaszam to na policje"

A skąd taki urzędas moze wiedzieć czy Kowalski jeszcze dycha czy juz nie...Nikt tego od ręki nie sprawdza bo i jak...Masz mu podać nr.tel.do Kowalskiego zeby on to sprawdził...Nie ma takiego obowiązku... :!: :!:
pulkowniczek napisał(a): Czy robią ksero i później to sobie weryfikują?

Tak...Oczywiście w przypadku jezeli Kowalski pójdzie do swojego WK i chce go zarejestrować.Jego WK wysyła pismo z danymi tego sam.do poprzedniego WK celem potwierdzenia ze taki sam.był tam zarejestrowany i wszystko się zgadza.Jezeli nikt się nie odezwie to nie wiem czy ktoś sobie tym głowe zawraca... :sad:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

17 Kwi 2011, 14:26

Tez mogę powiedzieć że ten Kowalski podał mi fałszywe dane a ja nie mam jak sprawdzić przy sprzedaży czy dowód jest prawdziwy.

A może ktoś mi napisze jak to wygląda w urzeędzie?? Opisze mi na własnym przykładzie.

Ehh człowiek musi kombinować żeby się pozbyć grata (ale nie za grosze) :(
pulkowniczek
Nowicjusz

17 Kwi 2011, 14:28

pulkowniczek napisał(a):A może ktoś mi napisze jak to wygląda w urzeędzie??

Przeciez wszystko Ci juz opisałem.... :!: :!:
Mam pisac ze musisz stać w kolejce itp.,itd. ..... :!: :!: :mrgreen:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Limuzyny - przegląd polskiego rynku Limuzyny - przegląd polskiego rynku
    Nawiązując do wydarzenia które dzisiaj się rozpoczyna to limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie i budzi na pewno nie małe emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony ...
    Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...

• Re: Wyrejestrowanie samochodu

17 Kwi 2011, 14:46

No w sumie tak ale mam trochę w gaciach :D

AAAA jeszcze jedno. Samochód mam zarejestrowany w urzedzie X a jestem zameldowany tam gdzie jest urząd Y. Chodzi o to że niedawno zmieniłem miejsce zameldowania ale nie poszedłem do urzędu komunikacji i nie zmieniłem danych. Nie bedzie problemu?
    pulkowniczek
    Nowicjusz

17 Kwi 2011, 18:46

pulkowniczek napisał(a):Chodzi o to że niedawno zmieniłem miejsce zameldowania ale nie poszedłem do urzędu komunikacji i nie zmieniłem danych. Nie bedzie problemu?

W tym wypadku bez problemu...
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać