Wyświetlacz zmiana natężenia światła

09 Paź 2020, 17:11

Wymieniłem żarówki w samochodzie h7 oraz w5w tutaj jest wszystko opisane:
zarowki-homologacja-vt122670.htm
Od wymiany nagle mój wyświetlacz zaczął wariować żarówki w nim to w2.3w ,załączam zapłon i świeciły tak średnim światłem (zdjęcie trzecie) później chwile jadę i jest już wszystko dobrze(zdj. Drugie) znowu za pięć minut prawie nic nie widać(zdj. Pierwsze ), podswietlenie zegarów jak i przebiegu ciagle w jak najwyzszym natezeniu swiatla wiec to ewidentnie cos z wyswietlaczem, co to może być i jak mu pomóc?
Arick720
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

09 Paź 2020, 18:21

Żarówki które wymieniłeś raczej nie mają nic wspólnego z tym wyświetlaczem. Sprawdź czy masz pokrętło od ściemniania oświetlenia i czy działa ono poprawnie.

Druga sprawa to zobacz jak włączasz światła czy w tym czasie wyświetlacz nie przyciemnia się.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34
0

09 Paź 2020, 22:31

Wyświetlacz nie reaguje na regulacje mocy świecenia, przy wlaczeniu swiatel widac jakby to tlo lekko sciemnialo i wrocilo do stanu poprzedniego
Arick720
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

10 Paź 2020, 08:51

To może być sprawa samego wyświetlacza. Ty masz chyba 206? W 307 jest podobnie - czasem te wyświetlacze się po prostu psują i jedyna rada, to wymiana. Z tym, że tam one słabo świecą z czasem. U ciebie jest nieco inaczej - jak piszesz świeci dobrze, a za chwilę sam się ściemnia. Może to być przypadłość taka sama jak w 407 - zimne luty. Jak będzie ci słabiej świecił, to lekko go dociśnij w różnych miejscach. Jak w momencie dociśnięcia poprawi się, to już będzie pewne że to tylko zimne luty.
Nie wiem jak jest w 206, ale w 307 pokrętło od ściemniania podświetlenia nie działa na ten górny wyświetlacz. Zerknij, czy jak kręcisz tym pokrętłem, to ściemniają się wskaźniki i podświetlenia przycisków radia i nadmuchu. Czyli czy ściemnia się cała reszta.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

10 Paź 2020, 13:38

Żarówki wgl nie swieca, a kupilem nowe i wymienilem, wyswietlacz dziala
Arick720
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

21 Paź 2020, 15:32

Dałem go do elektronika powiedział że żarówki w2w popsuly tranzystor To napewno od tych żarówek? bo kupilem nowy i nie wiem które włożyć w2w mam na stanie, ale jak jest taka potrzeba to kupie te w1.2w
Arick720
Nowicjusz
 
Posty: 21
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Stelvio - SUV-em klasy premium
    Pierwszy SUV w przeszło 100-letniej historii włoskiej marki. W Stelvio przestronność i wymiary samochodu sportowo-użytkowego idealnie harmonizują z cechami charakterystycznymi dla marki. Linia nadwozia odzwierciedla bezkompromisowe ...

21 Paź 2020, 17:41

Jak na starych żarówkach nie masz oznaczenia i nigdzie na płytce nie ma jakie powinny tam one być to jak bym założył te słabsze 1,2W.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34
0

21 Paź 2020, 18:12

Arick720 napisał(a):Dałem go do elektronika powiedział że żarówki w2w popsuly tranzystor

To jest całkiem pewne - w podświetleniu powinny być żaróweczki 1,2 W. Mocniejsze przegrzały tranzystor.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0