Zabezpieczać? Co z tym zrobić CORSA C

17 Maj 2022, 15:43

Witam, zauważyłem rdzę w takim stopniu jak ma zdjeciach, na tylnej belce. Malować to? Zostawić? Autko na góra 3 latka jest.
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27

17 Maj 2022, 17:49

Warto by było czymś zabezpieczyć bo za trzy lata przy sprzedaży może być już słabo. ja bym wyczyścił z grubsza spryskał jakimś inhibitorem na rdzę i następnie dać jakieś zabezpieczenie elastyczne lub od razu po oczyszczeniu zastosować coś w stylu APP R-Stop. Jak zrobisz teraz to na trzy lata powinno spokojnie wystarczyć.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Maj 2022, 18:09

Powiedz mi, musi to być bardzo precyzyjnie wyczyszczone? Nie mam za bardzo jak zrobić tego, jedynie może wchodzić pod auto pomagając sobie lewarkiem
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27

17 Maj 2022, 18:23

Precyzyjnie nie musi być chodzi o to żeby ruszyć to z grubsza i nie zdrapywać całej rdzy bo wtedy inhibitory nie zareagują. Oczyszczasz z grubsza i malujesz. Da się to zrobić z podnośnika ale trochę niebezpiecznie, lepiej by było jak byś pożyczył jakieś najazdy. Warto wcześniej umyć podwozie pod ciśnieniem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Maj 2022, 18:30

A powiedz mi jeszcze, dobrym pomysłem jest zabezpieczenie jedynie części samochodu? W sensie tej belki, bez ruszania reszty? Mechanik jak to mechanik mówi żeby robić całe na zapas, za co chciałby 700zł. No ale w sumie jak reszta spoko i nie jest to auto na wiele lat, to po co? Dobrze myślę?
WojtiM98
Nowicjusz
 
Posty: 27

17 Maj 2022, 18:48

Moim zdaniem warto zrobić całość raz i nie bawić się w takie łatanie. Zrobić porządnie i zapomnieć. Decyzja należy do Ciebie :)

Belka to cześć wymienna więc można podejść do tego też tak że jak skoroduje to się ją wymieni.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34