Zablokowane drzwi CLA c117 2014

01 Sty 2024, 18:34

Witam wszystkich po kolizji zmuszony byłem wymienić drzwi przód i tył prawa strona. Drzwi kupiłem kompletne w kolorze gotowe do założenia, z moich przełożyłem tylko boczki. Niestety pojawił się problem, w nowych drzwiach rygiel od zamykania drzwi jest zablokowany, nie można go wcisnąć, ani z przodu, ani z tyłu. Nie działa również centralny na prawa stronę. Zmiana modułu że starych drzwi nie pomogła. Może mnie ktoś nakierować gdzie jest problem? Dawca miał podobne wyposażenie do mojego auta, i nie był rozbity, wiem bo drzwi odbierałem osobiście i widziałem dawce.

Mercedes CLA C117 250 2014
Mardab89
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 01 Sty 2024, 19:23

    Wystarczy że wiązka będzie inna i już działać nie będzie, aby być pewnym musisz całe bebechy ze swoich drzwi przełożyć.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    01 Sty 2024, 21:22

    a nie trzeba tego adaptować i kodować ? ja myślę że bez wiedzy i sprzętu nie podchodź do takich tematów
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    01 Sty 2024, 21:59

    Muszę w takim razie spróbować przełożyć wiązki, jak to nie pomoże próbować adaptacji.
    Może się jeszcze znajdzie ktoś, kto miał taki problem i podpowie gdzie leży problem. :shock:
    Mardab89
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    01 Sty 2024, 22:52

    Moim zdaniem jak przełożysz wiązkę wraz z modułem do nowych drzwi to jest duża szansa, że obejdzie się bez dodatkowych adaptacji. Jednak dzisiaj to taka loteria bo może być nawet tak że jak moduł straci zasilanie to już będzie wymagał kodowania :/ Podmień, przetestuj i będziesz wiedział co i jak.
    Moskito
    Początkujący
     
    Posty: 189
    Zdjęcia: 15

    02 Sty 2024, 09:51

    Będę próbował, w czwartek się do tego zabieram. Niby 2014r a tu takie rzeczy :?
    Mardab89
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      [2018] VW Touareg III
      VW pokazał kolejna auto nie dla ludu. W środku pełno elektroniki rodem z nowych Audi z... 15 calowym ekranem dotykowym i 12 calowymi zegarami na czele. Waga spadła o jakieś 100kg w porównaniu do poprzednika. Zapowiedziano ...

    02 Sty 2024, 12:03

    Moskito napisał(a):może być nawet tak że jak moduł straci zasilanie to już będzie wymagał kodowania
    w karierze o tym jeszcze nie słyszałem.
    Mardab89 napisał(a):Niby 2014r a tu takie rzeczy
    Co chcesz przez to powiedzieć? Nie ma znaczenia czy to 2014 24 czy 94, procedura zawsze jest ta sama i drobne różnicę są od zawsze dlatego też zawsze przekładany cała elektronikę.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    02 Sty 2024, 14:11

    W takim razie nie zostaje nic innego tylko trzeba przełożyć graty. Dziwi mnie jeszcze fakt, że szyby działają, nawet domykanie szyby udało się zaprogramować :o
    Mardab89
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    04 Sty 2024, 14:04

    Czesc wszystkim :) Próbowałem dziś przekładać wiązki i nic to nie dało. Wychodzi na to że zamki są zablokowane mechanicznie, lub w jakiś sposób elektrycznie. Podłączyłem panel ze starych drzwi i zamek się steruje. Ma ktoś pomyśl dlaczego zamek może być zblokowany i jak go ewentualnie odblokować?

    Jeśli nie uda mi się go odblokować, zostaję przełożenie go ze starych drzwi, ale panele są nitowane i chciałbym za wszelką cenę zaoszczędzić trochę pracy i nie rozwierać tego wszystkiego.
    Mardab89
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    04 Sty 2024, 16:02

    W tym czasie co już straciłeś to byś przełożył dawno :ok:
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4