Zakup auta a ubezpieczenie.

09 Kwi 2017, 11:59

Witam.W poniedziałek jadę po auto.Moja mama ma -60% zniżki.Czy żeby mieć te zniżki to muszę kupić auto na mamę a siebie dopisać jako współwłaściciela,czy mogę kupić auto na siebie?Dziękuję i pozdrawiam.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

09 Kwi 2017, 20:23

Nie ma znaczenia - mama może być właścicielem, a może być też współwłaścicielem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2017, 08:19

ciekawą opcje oc ma dla mlodych kierowców yanosik, tylko trzeba jeździć z aplikacja no i robic to zgodnie z przepisami :p pewnie dlatego nie mogę sie załapać :roll:
DżonyBravo
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 03 08 2009
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Skoda Octavia

10 Kwi 2017, 08:55

Mama może być właścicielem albo współwłaścicielem, najważniejsze żeby jej dane były na umowie kupna - sprzedaży.
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

10 Kwi 2017, 09:47

DżonyBravo napisał(a):ciekawą opcje oc ma dla mlodych kierowców yanosik, tylko trzeba jeździć z aplikacja no i robic to zgodnie z przepisami

Nikomu nie polecam tego uruchamiać. Wg mnie jest to poprostu inwigilacja. Chodzi o to, że w wielu miejscach jadąc z Yanosikiem, Yanosik nie ma pokazanych dopuszczalnych prędkości na wielu drogach. W miejscu, gdzie normalnie jest pokazywana prędkość dopuszczalna jest znak zapytania. I nawet jadąc zgodnie z przepisami ( np. teren zabudowany ), to jedzie się niezgodnie z przepisami,...Yanosik chyba wychodzi z założenia, że w tym miejscu zamiast 50 może być 30...Już kilkanaście razy wysyłałem na takich drogach jaka jest prędkość dopuszczalna ( można to zrobić klikając w ten pytajnik i wybierając prędkość ). Wtedy pojawia się informacja, że Yanosik sprawdzi zgłoszenie i zaktualizuje prędkość. Niestety jakoś się do tego nie kwapią...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2017, 12:40

o stary, teraz mnie zaniepokoiłeś :unsure: a na wykopie sie tak jaraja i wrzucają skriny oferty oc z yanosika ale chyba jeszcze poczytam na ten temat :/
DżonyBravo
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 03 08 2009
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Skoda Octavia

20 Kwi 2017, 09:40

Każdy się jara i podnieca tą ofertą, bo z tego co kojarzę, to oferują dość tanie ubezpieczenie. Ale większość z nich zapewne nie przeczytała regulaminu dotyczącego tej akcji...Fajne by to było, jeżeli Yanosik miałby dopuszczalne prędkości na wszystkich drogach i miernik jazdy ekonomicznej byłby p[rawdziwy i działał na jakichś normalnych zasadach. Niestety te rzeczy nie są takie jak powinny i tu jest problem. Nawet jak się jeździ wg przepisów i ekonomicznie, to wg Yanosika tak nie jest.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000