Ubezpieczenie prawne a ubezpieczenie dla kierowców

15 Wrz 2015, 11:40

Czy mogę otrzymać ubezpieczenie ochrony prawnej w przypadku prowadzenia pojazdu bez ważnych dokumentów? Dodam, że posiadam ubezpieczenie dla kierowców. Chciałbym się dowiedzieć co wchodzi w zakres ubezpieczenia ochrony prawnej.
Izis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

15 Wrz 2015, 12:49

Możesz trochę rozwinąć temat i opisać bardziej szczegółowo o co chodzi? :)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

16 Wrz 2015, 08:50

Chodzi Ci o ubezpieczenie prawne jakie oferuje na przykład D.A.S? Znam i korzystam od lat - bardzo fajna sprawa - pomagają m.in. w sporach z policją czy przy odzyskiwaniu odszkodowania jak jest problem z ubezpieczycielem.

ja mam ubezpieczenie, które zwie się "Ochrona prawna pojazdu prywatnego D.A.S." w pakiecie premium i już kilka razy tyłek mi ratowali...

zerknij u nich na stronie najlepiej
http://das.pl/Oferta/Ubezpieczenia-ochr ... prywatnego
FastDriver
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 12 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mercedes AMG S65
Silnik: 6,3 BiTurbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

16 Wrz 2015, 12:49

Hej, tak tak:) Chodzi o to, że niektórzy ubezpieczyciele gwarantują ubezpieczenie ochrony prawnej w momencie gdy na przykład prowadzisz auto bez waznych dokumentów (powiedzmy skończył ci się własnie przegląd, zapomniałeś).

Miałem jakiś czas temu taki przypadek i zapłaciłem karę (odradzam:)) wiem wlasnie, że niektóre firmy mają w swoich pakietach na przykład pomoc prawną/prawnika, który na wypadek takiej sytuacji prowadzi twoją sprawę. Probowalem troche poczytac co wchodzi w sklad ubezpieczenia ochrony prawnej, ale jak dotad zaden "przedstawiciel handlowy" mi nie udzielił kompletnych informacji. Polecisz jakąs stronę, gdzie byłoby to wlasnie wypunktowane? Czy jest na przykład tak, że to co wchodzi w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej to kwestia indywidualna i zalezna od ubezpieczyciela.

pozdrawiam
Izis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

16 Wrz 2015, 12:50

O, dzieki. Słyszałem własnie o Das. To prawda, ze to jest jedyna firma w Polsce, która oferuje ubezpieczenia ochrony prawnej? Miałeś z nimi jakieś doświadczenia i serio polecasz?

pozdrawiam
Izis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

16 Wrz 2015, 12:54

Tutaj masz nasz cały artykuł na ten temat :) [link do mFind wygasł]

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

16 Wrz 2015, 13:47

Tak mam ich ubezpieczenie na wszystkie 3 samochody - szczerze powiem Ci ze nie zdarzyło mi się nie mieć przeglądu, ale u nich chyba to nie gra roli - wiem że już kilka razy ratowali mi tyłek a to raptem kilka stow na rok - np po stulczce nie z mojej winy udało im się odzyskać całą kasę mimo że wycena była mega zaniżona ...
Tak więc szczerze polecam DAS :)
FastDriver
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 12 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mercedes AMG S65
Silnik: 6,3 BiTurbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

21 Wrz 2015, 10:26

O fajnie, dzięki za artykuł. Trochę rozjaśnia:) Z tymi ubezpieczeniami ochrony prawnej to jest trochę dziwna sprawa – mało tego na rynku, Concordia, Das? W artykule, ktory poleciłes dużo jest o DAS, przyznam szczerze, że będę dzisiaj dzwonił do nich na infolinię i weryfikował. FastDriver, możesz coś więcej napisać na temat współpracy z nimi? Dużo papierologii? Dedykowany doradca?

Pozdrawiam i dzięki z góry za sugestie!
Izis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

21 Wrz 2015, 13:45

Hej,

Papierologii szczerze mówiąc prawie zero... Jak załatwiali odszkodowanie tylko wysłałem skany papierów i wszystkim się zajęli.. Masz dostępną całą infolinię prawników za free jak masz ubezpieczenie - zawsze chętnie pomagali mi i moim pracownikom jak byly jakieś zagwozdki w kwestiach prawnych zwiazanych z autkami :)
Zerknij na ich strone - ja mam pakiet premium i powiem Ci szczerze ze goscie z D.A.S. Pomogli mi nawet podczas wyjazdu za granicą, gdzie turecki policjant chcial mi wlepic mandat nawet nie wiem za co :)
FastDriver
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 12 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mercedes AMG S65
Silnik: 6,3 BiTurbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014