Zakup auta do 5000 zł

23 Sty 2010, 15:57

Wszyscy wiemy o kogo chodzi,miałem już w tym temacie nic nie pisać ale napisze jeszcze,jakiś czas temu na tym forum była też pewna osoba która też posiadała Acure (przypadek czy zbieg okolicznosci) też robiła dymy o byle co,czepiała sie innych i teraz tej osoby jakoś na forum nie widze i od tamtego momentu sie uspokoiło a teraz widać że wszystko zaczyna sie na nowo i mam nadzieje że nie na długo
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 16:25

barol91 napisał(a):Forum schodzi na psy powoli a to własnie przez takie osoby które nie widzą świata poza niemcami i japoncami bo według nich reszta samochodów typu Daewoo,Ford,Fiat itd. są tandetne,macie BMW czy inne to sie cieszcie,każdy jezdzi tym na co go stać i według własnego gustu,ja całe życie bede pozytywnie nakręcony na marke Daewoo w szczególności Lanosa bo złego slowa o nim nie powiem,w rodzinie jest od 7lat to do czegoś zobowiązuje,czasy sie zmieniają a nie którzy dalej uznają że o motoryzacji wiedzą wszystko najlepiej co jest dużym błędem,i z dnia na dzień widze że coraz mniej osób zagląda na to forum i tak też jest również ze mną,widze że powoli nie ma to sensu żeby być i wypowiadać sie na tym forum bo są inni "ważniejsi" którzy wiedzą wszystko doskonale i nie dopuszczą do słowa innych a jeśli już to potem
zaczyna sie krytyka.Raz pokazałem mojemu znajomemu mechanikowi to forum to myślałem że sie chłopak popłacze z głupoty nie których osób i nie powiem bo miał chłopak racje a już w swoim życiu przerobił nie jedno auto.
żal.pl i tyle na koniec,bez odbioru!!
barol91 napisał(a):


Nie wiem o co Ci chodziło z tym BMW:/ Sam jeździłem kiedyś Fiatem 126p,Fiatem UNO,Golfem II teraz bardzo często Fiatem Panda i nie mam nic co do tych aut. Daewoo ani starej Skody po prostu nikomu nie polecę, tym bardziej wydaje mi się młodemu chłopakowi :shock: Jednak naprawdę wolałbym Civica albo Colta od takiego UNO , choćby miałoby być nawet 5 lat młodsze :roll: Ja wyrażam tylko i wyłącznie swoją opinie. Nie posiadam klapek na Niemców ani Japońców, np na Pasaty i Audi A4 nie mogę już patrzeć tyle tego jeździ, co nie znaczy ze uważam że są to złe samochody...po zatym nie wyrażam nigdy opinii o aucie z którym nie miałem nigdy do czynienia. Jeżeli Cię uraziłem to uwierz ze nie chciałem i z góry przepraszam :mrgreen: Zazwyczaj piszę tu wszystko z uśmiechem na twarzy a nie żeby dowalić. Pozdrawiam:):):)
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

23 Sty 2010, 16:29

Pisząc tego posta nie miałem na myśli Ciebie,sorry jak to tak odebrałeś,BMW jakoś przypadkowo mi sie nasuneło i żeby nie było do Ciebie nic niemam :wink: pozdrawiam
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 23:35

Właśnie może dlatego forum schodzi na psy bo kogoś rodzice mają Lanosa pare lat i ten ktoś uważa, że Lanos jest kozacki bo nie miał porównania z innymi autami. Lanos niczym szczególnym się nie wyróżnia. Faktycznie to niezły samochód (też go polecałem przecież), ale trzeba dać szansę na wybór też innych aut. Doradzenie "Kup Lanosa bo Lanos jest super" jest takie mało pomocne trochę.

barol91 napisał(a):żal.pl

Hehe :D
barol91 napisał(a):ma nakręcone ponad 250tys.km bez żadnej większej awarii

Bez większych awarii czyli np. co tam trzeba było naprawić. Jeżeli masz styczność z tym autem to opisz je. Kupujący będzie miał większe rozeznanie.
I chyba troszkę źle zrozumiałeś mój post. Mi chodziło o to że jeżęli ma właśnie te 250 to czy uważasz że zrobi jeszcze 300 tyś km? Nie pisz takich rzeczy, że ktoś kupi zadbanego i polata jeszcze 300 tyś spokojnie bo w błąd wprowadzasz. Nikt tego nie przewidzi ile pojeździ :)
barol91 napisał(a):typowo pod tuning
a z Lanosa według Ciebie można coś fajnego zrobić? Pytam tylko z ciekawości bo jeszcze styczności z podrasowanym Lankiem nie miałem (co oczywiście nie znaczy że takich nie ma). Pozdrawiam :)
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

24 Sty 2010, 10:35

Chodziło mi o to że jak trafisz na zadbanego Lanka to zrobisz do 300tys.km ale wiadomo wszystko zależy od sposobu użytkowania,jeden spokojnie zrobi te 300tys a drugi zarżnie go już po 150tys.Nie zawsze przecież też polecam Lanosa bo nie tylko świat sie na nim kończy,można coś innego znaleść Astra,Civic itp.Co do tuningu Lanosa to znam pare ciekawie przerobionych np.kolegi Barsko z Łodzi którego znam z forum Lanosa,Kaniowego i jest chyba najlepiej stuningowany Lanos w Polsce jakiego znam ze zlotów itp.A co do tego Lanosa znajomego to też jest po lekkich modach,rocznik 1997,srebrny sedan,silnik 1.6 z gazem sekwencyjnym,przebieg tak jak pisałem ponad 250tys i auto nie wygląda na ten wiek i przebieg,chodzi i jeżdzi jak ta lala.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sty 2010, 11:40

Osobiście uważam, że lanosy po tuningu wyglądają dużo lepiej niż golfy III czy bmw e36 obładowane spojlerami jak deska do prasowania i z obniżonym zawieszeniem.
Tutaj Lanos o którym pisał Barol: http://twojafura.pl/auta/324/kaniowy-daewoo-lanos
A tu jeszcze 2 inne:
http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/abcd556859006v.jpg
http://www.dominion.tuning.info.pl/zlot ... os_eba.jpg
Dodatkowo wrażenie robi to, że jak sam zauważyłeś lanosów po tuningu prawie wcale się nie spotyka, a taki golf czy bmw co drugi ma wymienione klosze lamp, pierdzący wydech czy jeszcze coś innego. Oczywiście kto inny powie, że sam pomysł tuningu samochodu pokroju lanosa jest śmieszny - mi jednak efekty się podobają.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

24 Sty 2010, 12:01

Kaczor dokładnie to ten Lanos a ten Lanos http://www.otofotki.pl/img2/obrazki/abcd556859006v.jpg to tuning parkowa i autko stoi na allegro do sprzedania [link do oferty na Allegro wygasł]
I popieram Cie w 100% lepiej zobaczyc stuningowanego Lanosa niż już oklepanego Golfa który zreszta na naszych drogach to co drugie auto.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sty 2010, 20:48

Tak jak myślałem. Tuning ale tylko optyczny. Miałem nadzieję, że pokażesz mi coś z chociaż trochę dłubniętym silnikiem. To już lepszy lata po moim mieście. Wygląd praktycznie seria bo ma tylko alu + spojler ale za to Turbo jest i całkiem fajnie jeździ. Optyczny Tuning nie wiele mówi czy samochód nadaję się do Tuningu. Bo z wyglądu wiadomo, że można wszystko nieźle zrobić, jak ma się trochę gustu. Prawdziwą bazą jest silnik...
Ten pierwszy Kaniowy faktycznie robi niezłe wrażenie!! Ten drugi Parowy troszkę gorzej, ale dobrze gadacie - już lepiej takiego Lanka zobaczyć jak Golfa którego właściciel miał zbyt bujną wyobraźnie :P
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

24 Sty 2010, 21:06

Ja znam tylko dwa Lanki z dłubniętymi silnikami i to nie mało dłubniętymi.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Daewoo/Lanos/49981 i ten projekt jak dla mnie jest najlepszy i duży respekt dla właściciela a drugi to ten
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Daewoo/Lanos/80535

ale panowie niewiem czy wiecie ale my w tym temacie robimy OT :???:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sty 2010, 21:16

A ma ktoś może jakiś dobry przykład umowy kupna-sprzedaży? Oczywiście jak najkorzystniejszą dla kupującego.
comir
comir
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Leszno

24 Sty 2010, 22:56

Najlepsze stare skody, bylo na forum kupilem, stary nie jestem....... Mam diesel, jezdzi sie jak traktorem, na forum pokazali mi fajne passaty diesel. To tez dziala, pojezdzi to lata, mozna se kupic tigre czy probe czy inne szybkie ustrojstwo, pytanie ile takie pojezdzi.........
brianboitaro
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Oświecim

25 Sty 2010, 10:09

A Ty jakiś kupiłeś ta Fele to zmien sobie auto w profilu :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Sty 2010, 21:32

comir napisał(a):A ma ktoś może jakiś dobry przykład umowy kupna-sprzedaży? Oczywiście jak najkorzystniejszą dla kupującego.

To już sprzedający Ci da taką umowę do podpisania. Jedynie musisz czytać uważnie co się w niej znajduje bo jak już podpiszesz tzn. że się zgadzasz z tym wszystkim.
Pamiętaj, że jak auto ma kilku właścicieli to muszą się wszyscy podpisać na takiej umowie bo inaczej umowa jest nieważna!!
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

26 Sty 2010, 14:05

ja bym Ci polecił albo seicento z gazem jezdzisz wtedy za grosze musisz wynalezc takiego co ma malo przejechany i mysle ze pojezdzisz, ewentualnie punto tylko ciezko znalezc takiego z malym przebiegiem(realnym), ja jezdzilem punto 1.1 przez 3 lata i zadnych wiekszych problemów wymienialem czesci eksploatacyjne na czas i na prawde bylem zadowolony. czesci tez masz w przystepnych cenach a kupisz jakis japonski czy koreanski wynalazek i bedziesz wkladal kase mojej kolezance siadly w swifcie przeguby koszt czesci+naprawa prawie 700zł a auto warte 2500zl. Ci co tak psioczą na fiata pewnie nigdy nim nie jezdzili albo trafili na wyjezdzonego żęcha. ja mam juz 3 fiata i nie narzekam wiadomo nie jest to mercedes czy audi ale znowu nie jest najgorsze. za 5k mozesz miec seicento 2000r, albo punto 98-99rok jak dobrze poszukasz.

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 14:21 ]
ktoś tam polecił Ci palio ja jeżdże teraz palio 1,6 16V B+G i jak na razie nie mam problemu ale przejechałem dopiero 20tys tym autem, gdy kupilem mialo 73tys teraz mam 92 tys, samochód pakowny, ja trafilem wersje z klima, poza tym auto znalem od nowosci bo moja ciocia go kupila z salonu i sprzedawali wiec odkupilem, zalozylem gaz zwykly bo na sekwencje szkoda mi bylo 2,5tys zl kolega zalozyl mi za 700zl dalem mu tylko butle. auto kupilem w stanie idealnym i jak na razie nie mam zadnych problemów ale wiadomo 20tys km to jeszcze zbyt mało i pewnie dlugo nim nie pojezdze bo odlozylem troche gotówki i bede chcial kupic stilo 1.9jtd, ale jezeli znajdziesz palio(czy siene to wszystko jedno) to mysle ze bedziesz zadowolony uwazaj tylko w 16zaworowych na paski rozrzadu bo lubia pekac, i troszke skrzynia wysiada w tych silnikach wydaje mi sie ze za slaba skrzynia do tych 103km, moja mimo tak malego przebiegu juz troche slychac
tower
tower
Początkujący
 
Posty: 231
Miejscowość: kalisz

27 Sty 2010, 14:17

Po pierwsze: Nie porównuj samochodów japońskich do koreańskich - to 2 inne bajki.
Po drugie: W japońskie wcale nie trzeba wkładać. Powiedziałbym na własnym doświadczeniu, że nic, a na pewno nie więcej niż w inne samochody.
Po trzecie: nawet jak tej koleżance padły przeguby to jak je zrobi to pojeździ kolejne 200 tyś. (stąd taka cena bo jakość) Trochę to może głupio brzmieć, że samochód warty 2500 a cześci 700, ale jak jej nie pasuje to może sprzedać na części i kupić coś innego. Swoją drogą jaki przebieg ma ten Swift, że przeguby padły?
Po 4: Nikt nie mówi, że Fiat jest zły. Po prostu trwa dyskusja bo może uda się koledze kupić coś innego, lepszego w tej cenie.

tower napisał(a):uwazaj tylko w 16zaworowych na paski rozrzadu bo lubia pekac, i troszke skrzynia wysiada w tych silnikach wydaje mi sie ze za slaba skrzynia do tych 103km, moja mimo tak malego przebiegu juz troche slychac

I wszystko jasne. Ja jak u siebie wymieniłem pasek po 90 tyś. to jak nowy wyglądał. Także nie mów, że w japońce trzeba wkładać.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock