Zakup auta do 5000 zł

22 Sty 2010, 15:01

Za taką cenę nie szukałbym niczego oprócz Handa Civic V gen, najlepiej silnik 1.5, albo Mitsubishi Colt CAO. Nie będę opierał mojej wypowiedzi na tym, że tak słyszałem albo podobno tak jest ponieważ:
- taką Honde ma moja dziewczyna, silnik 1.5 90km naprawdę jedzie, to auto jest lekkie, pali mało bo w trasie około 6 litrów w mieście do 8 max. Wiem że lubią gnić, al ektóre auto do 5 tyś nie będzie gniło. Po za tym auto jest bezawaryjne, jedyne co to po kupnie zmiana pasków i oleju, nic ponadto
- Mitsubishi Colt CAO posiada mój kuzyn, który startuje nim w rajdach amatorskich. Zajmuje się sprowadzaniem aut od ponad 10 lat, i mówi, że z czymś takim nie miał jeszcze do czynienia.Od roku zapierdziela nim po polnych drogach,asfaltach żwirach i bóg wie czym jeszcze i kompletnie nic w nim jeszcze nie wymieniał.
-Opla Astre mam akurat u siebie na podwórku, już nią nikt nie jeździ. Kiedyś kupił ją mój ojciec. 100% bezwypadek, dokładnie sprawdzona (ojciec rzeczoznawca plus były mechanik i lakiernik), nie katowana i co? Cieknie z niej olej jak ze starej ku..i spod klawiatury, i ze skrzyni, gnije okropnie, pali do 10 litrów w miescie (silnik 1.6), osiągów nawet nie ma co porównywać z Honda. Jedyne zalety tego auta moim zdaniem to : niezły srodek w porównaniu do Hondy oraz bardzo wygodne zawieszenie (czytać miękkie) co szczerze dobre jest tylko na prostych a nie zakrętach, wygodnie i łatwo sie tym jeździ.

Wszelkiego rodzaju Daewo i te różne raczej odradzam, a co do Kia to Halsky miał racje, kiedyś robili coś na wzór samochodów a nie samochody dopiero od niedawna zaczęli dobrze działać
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

22 Sty 2010, 17:52

comir, do japońskich aut części wcale nie są takie drogie. Jest wiele zamienników i nawet jak są minimalnie droższe to na pewno sąwytrzymalsze, a więc tak czy siak warto. Obejrzyj i wyraź swoją opinię. Co do Lanosa to był już wcześniej polecany. I jeszcze jedno trzeba szukać tak, żeby nie kupić "zajechanego" :)
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

22 Sty 2010, 19:10

Zadbanym Lanosem zrobisz spokojnie 300tys.km a nawet wiecej
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2010, 22:57

Chyba nowym raczej... Jak ma 200 tyś najechane i jest zadbany to jesteś pewny, że zrobi jeszcze 300 tyś bez problemu? Skąd masz taką wiedzę? Jest ona czymś poświadczona? Czy tylko tak piszesz bo piszesz?
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

23 Sty 2010, 09:47

Bo siedze w Lanosach od dawien dawna,rodzice mają od stycznia 2003r i wtedy zacząłem sie nim interesować i na dzień dzisiejszy wiem o nim prawie wszystko i mam pewnego znajomego który ma Lanosa z 1997r i autko ma nakręcone ponad 250tys.km bez żadnej większej awarii i jakbys go zobaczył to byś nie uwierzył że tyle ma i jesteś chyba krótko na tym forum bo zawsze gdy pojawi sie temat o Lanosie to wiekszość wie do kogo pisać :wink:
Ostatnio edytowany przez Barol 23 Sty 2010, 10:08, edytowano w sumie 2 razy
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 10:03

barol moja narzeczona chce wlasnie lanosa w hb i w lpg,kupi takiego za 5,5tys?bo w woj lubelskim na allegro malo jest lanosów i to jeszcze w tej cenie.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowości na 2021 rok modelowy
    Witam, Mimo iż rok 2020 dopiero co się zaczął Volvo określiło zmiany w modelach na rok 2021. Samochody z MY 2021 będzie można zamawiać prawdopodobnie od połowy kwietnia 2020r. Oto najważniejsze ze zmian: - we wszystkich modelach ...

23 Sty 2010, 10:14

Za 5500zł spokojnie znajdzie,będzie to Lanek z lat 1997-1998 ze wspomaganiem i być moze nawet z elektryką,jeśli z lpg to silnik 1.5 8V 86KM będzie najlepszy,tak patrze na allegro/otomoto i fakt nie ma sensownego Lanka ani w woj.lubelskim ani w bliskiej okolicy (chodzi mi o silnik 8V z lpg),ale pojeżdzij po komisach koło siebie i może akurat znajdziesz :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 10:21

Dlaczego polecacie chłopakowi jakieś Palio,Sieny,Felicie i Lanosy...przecież to są auta dla "działkowców" i emerytów, przynajmniej mi się tak kojarzą. Nie odbierajcie chłopakowi radości z jazdy bo to będzie jego pierwszy samochód. Co do Daewoo to produkowali -PODKREŚLAM PRODUKOWALI - to w mieście w którym mieszkam, pracował tam mój wujek, który osobiście miał 2 nowe Daewoo , Nubirę i Matiza, gdyż aby ratować firmę dawali mega upusty dla pracowników i takie różne. Kupił i po około 5 miesiącach od razu sprzedawał bo to szajs jakich mało... dalej jak z nim rozmawiam to wspomina blachy bardzo bardzo kiepskiej jakości, i ze nie chciałby mieć kolizji w takim aucie.

Nie zastanawialiście się dlaczego w tak niskiej cenie można kupić takie roczniki? Chodzi o jakość, i lepiej kupić coś nieco starszego ale o przyzwoitej jakości. Za 5 tyś samochód z roku około 98....no Panowie bądźcie poważni...
Ostatnio edytowany przez Tribul, 23 Sty 2010, 10:29, edytowano w sumie 1 raz
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

23 Sty 2010, 10:28

Co do Matiza to owszem masz racje ale o Lanosie blachy są dobre,no i wiem wiekszości kojarzy sie Daewoo z emerytami ale przegladajac często PJ (Polska Jazda) zauważam że Lanos jest coraz częściej wybierany przez młodych driverów typowo pod tuning,dlaczego?? Ponieważ tak naprawde Lanos to jest brat Astry,wszystkie czesci pasują z Astry do Lanka,silniki prawie to samo i nawet płyta podłogowa to to samo więc Lanos to tańsza Astra
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 10:29

to forum schodzi na psy jednym slowem przez niektorych użytkowników.jakby co odezwe sie na priva to w odpowiednim czasie pomogłbyś cos wynaleźć barol? bo nie chce mi sie wchodzic i czytac co tu wypisuja.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

23 Sty 2010, 10:47

Okey,nie ma problemu,jak coś wal na priv :wink: no i masz racje to co sie tu ostatnio dzieje to sie nie da więc dlatego już tak często tu nie zaglądam jak kiedyś bo nie chce mi sie już nawet czytać niektórych postów
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 13:19

Forum schodzi na psy powoli :roll: a to własnie przez takie osoby które nie widzą świata poza niemcami i japoncami bo według nich reszta samochodów typu Daewoo,Ford,Fiat itd. są tandetne,macie BMW czy inne to sie cieszcie,każdy jezdzi tym na co go stać i według własnego gustu,ja całe życie bede pozytywnie nakręcony na marke Daewoo w szczególności Lanosa bo złego slowa o nim nie powiem,w rodzinie jest od 7lat to do czegoś zobowiązuje,czasy sie zmieniają a nie którzy dalej uznają że o motoryzacji wiedzą wszystko najlepiej co jest dużym błędem,i z dnia na dzień widze że coraz mniej osób zagląda na to forum i tak też jest również ze mną,widze że powoli nie ma to sensu żeby być i wypowiadać sie na tym forum bo są inni "ważniejsi" którzy wiedzą wszystko doskonale i nie dopuszczą do słowa innych a jeśli już to potem zaczyna sie krytyka.Raz pokazałem mojemu znajomemu mechanikowi to forum to myślałem że sie chłopak popłacze z głupoty nie których osób i nie powiem bo miał chłopak racje a już w swoim życiu przerobił nie jedno auto.
żal.pl i tyle na koniec,bez odbioru!!
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 13:58

barol91 napisał(a):Co do Matiza to owszem masz racje ale o Lanosie blachy są dobre


Tu się mylisz. NCAP nie kłamie. Lanos przegrywa z Matizem.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

23 Sty 2010, 14:33

To czemu wujek jak miał stłuczke Matizem z maluchem przy 40km/h w mieście w Matizie nie było pół przodu?? A matka jak miała stłuczke Lanosem z Corsa (babka wpadkowała sie przodem w lewy tył) w Corsie poszedł cały zderzak i troche grill a w Lanosie małe wgniecenie na drzwiach i błotniku i pare rysek
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2010, 14:55

barol91 napisał(a):Forum schodzi na psy powoli a to własnie przez takie osoby które nie widzą świata poza niemcami i japoncami bo według nich reszta samochodów typu Daewoo,Ford,Fiat itd. są tandetne
rustin napisał(a):to forum schodzi na psy jednym slowem przez niektorych użytkowników.jakby co odezwe sie na priva to w odpowiednim czasie pomogłbyś cos wynaleźć barol? bo nie chce mi sie wchodzic i czytac co tu wypisuja.

Dokładnie sie z Wami zgadzam, coraz mniej chce sie wchodzić na forum a to przez niektórych nowych użytkowników, którzy uważają siebie za jakieś "Góru motoryzacyjne". Wszystko o wszystkim wiedzą, a jak im coś nie pasuje to od razu krytyka na maxa :???: Nie będę wymieniał o kogo chodzi, bo niektóre osoby zapewne wiedzą o kim mowa :wink: No ale cóż, mam nadzieję, że niektórzy przystopują trochę i może forum wróci do normy :roll:
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001